Facebook Google+ Twitter

Dyplomata czy pirat drogowy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-27 14:52

Zagraniczni dyplomaci i członkowie ich rodzin popełniają coraz więcej wykroczeń drogowych na ulicach Berlina. Pozostają jednak bezkarni, ponieważ chroni ich immunitet.

Ze statystyk przedstawionych przez berliński Senat wynika, że w 2005 roku dyplomaci ponad 10 tysięcy popełnili wykroczenia drogowe. W ubiegłym roku tego typu przypadków było już 12 tysięcy.

Przedstawiciele innych państw akredytowani w stolicy Niemiec najczęściej źle parkują, jeżdżą za szybko albo po spożyciu alkoholu, nie zwracają uwagi na czerwone światło, a nawet uciekają z miejsca wypadku. Najgorzej pod tym względem wypadają przedstawiciele Rosji, Chin, Egiptu i Arabii Saudyjskiej.

Mimo że berlińska policja często łapie sprawców na gorącym uczynku, nie są oni pociągani do odpowiedzialności. Chroni ich bowiem immunitet dyplomatyczny.

Jak dodnosi agencja prasowa DPA, niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych informuje zainteresowane ambasady i większości przypadków sprawa na tym się kończy. Tymczasem wśród sprawców wykroczeń drogowych są tacy, którzy popełniają je notorycznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Żyją sobie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.