Facebook Google+ Twitter

Dyplomatyczna klasa, silent disco i specjały kuchni w ambasadzie Niemiec

"Z dyplomacją na ty" - tym mottem ambasada Niemiec zaprasza na Dzień Otwarty z okazji 40-lecia instytucji w Polsce. Swoje podwoje przy uli. Jazdów 12 otwiera ona w najbliższą sobotę, 15 września, w godzinach 12 do 18.

plakat z zapowiedzią Dnia Otwartego w Ambasadzie Niemiec. / Fot. Ambasada NiemiecW czasie trwania imprezy goście będą mogli poznać kulisy pracy placówki dyplomatycznej, zwiedzić ambasadę oraz rezydencję ambasadora, a także wziąć udział w wielu przygotowanych przez ambasadę oraz organizacje partnerskie atrakcjach.

Dzień Otwarty jest wyjatkową okazją do tego, aby w "dyplomatycznej klasie" poznać tajniki protokołu dyplomatycznego, czy też w pojeździe "Deutsch-Wagen" nauczyć się na wesoło kilku słów po niemiecku. Goście mogą również zapoznać się z działalnością niemieckich przedsiębiorstw i fundacji oraz polsko-niemieckich organizacji, a także zasiegnąć informacji na temat wymiany młodzieży między Polską a Niemcami, jak też możliwości studiowania i uzyskania stypendium w Niemczech. Dzień Otwarty ma być jednak przede wszystkim dobrą zabawą dla całej rodziny. Goście będą mogli skosztować specjałów kuchni niemieckiej oraz niemieckich win, a w "silent disco" założyć słuchawki i potańczyć w takt niemieckiej lub polskiej muzyki.

Specjalne atrakcje czekają najmłodszych. W dziale wizowym dzieci będą mogły własnoręcznie wyrobić sobie paszporty, a w czasie zwiedzania ambasady zdobyć w nich stempelki. Ponadto odbędzie się konkurs puszczania baloników, a dziecko, którego balonik poleci najdalej, otrzyma nagrodę. Najmłodsi będą mogli także układać z puzzli mapę Europy, spróbować swoich sił w strzelaniu na bramkę, a w ogrodzie ambasady pobawić się na plaży.

W czasie Dnia Otwartego pokazana zostanie ponadto wystawa Marka Wysoczynskiego "Lächeln verbindet - Usmiech łaczy". Swoją działalność w Polsce przedstawi wiele instytucji, m.in. Goethe Institut, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz różne fundacje, a także liczne przedsiębiorstwa.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.