Facebook Google+ Twitter

Dyplomowy "Piosennik" w Teatrze Ateneum w Warszawie

Stołeczny Teatr Ateneum im. Jaracza wraca do tradycji prezentowania na swojej scenie spektakli dyplomowych Akademii Teatralnej w Warszawie. 13 i 14 kwietnia 2013 roku w teatrze na Powiślu zostanie pokazany "Piosennik".

Plakat do spektaklu "Piosennik" w Teatrze Ateneum w Warszawie. / Fot. www.teatrateneum.pl"Piosennik" jest spektaklem dyplomowym studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie przygotowanym pod kierunkiem Andrzeja Poniedzielskiego, który też pojawi się w przedstawieniu jako Poeta Śpiąc. Nad ostatecznym kształtem widowiska wraz z nim pracowali również : Adam Opatowicz (współautorstwo scenariusza) Ewa Konstancja Bułhak (konsultacja muzyczna), Mateusz Dębski (korepetytor), Jan Kozikowski (scenografia i kostiumy) i Marcin Partyka (kierownictwo muzyczne).

Głównymi bohaterami granego na Scenie Na Dole Teatru Ateneum będą jednak młodzi adepci zawodu aktorskiego, kończący studia w stołecznej Akademii Teatralnej: Katarzyna Hołtra (P. Młoda), Paulina Korthals (Kobieta Sen), Maria Pawłowska (Kobieta Marzeń), Kinga Suchan (TVKobieta), Adam Fidusiewicz (poKosynier), Aleksy Komorowski i Tomasz Brzostek (okołoKościelny), Piotr Piksa (kier.Ksiądz), Krzysztof Szczepaniak (LoveLeśny) i Mateusz Weber (P. Młody). W swoim przedstawieniu dyplomowym wykonają oni piosenki z repertuaru m.in. Elżbiety Adamiak, Mirosława Czyżykiewicza, Andrzeja Garczarka, Jacka Kleyffa, Andrzeja Poniedzielskiego, Grzegorza Tomczaka i Wolnej Grupy Bukowina.Młodzi wykonawcy "Piosennika". / Fot. www.teatrateneum.pl

Przy okazji prezentacji tego spektaklu dyplomowego warto przypomnieć, iż w teatrze przy ulicy Jaracza 2 grano już takie dyplomy jak "Złe zachowanie" Andrzeja Strzeleckiego z choreografią Janusza Józefowicza (1984 r.) czy "Lato" w reżyserii Aleksandry Śląskiej, w którym karierę zaczynali tacy aktorzy, jak Arkadiusz Nader, Małgorzata Pieńkowska, Andrzej Chyra, Agnieszka Pilaszewska, a także Dorota Nowakowska i Tomasz Kozłowicz, którzy do dziś pracują w Ateneum. Czy i obecnym studentom ten pokaz dyplomowy okaże się tak pomyślny - oby. "Piosennik" do Teatru Ateneum zaprosił dyrektor Andrzej Domalik, który jest także wykładowcą Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Spektakle rozpoczynają się o godzinie 20, a bilety w cenie 40 zł są do nabycia w kasie Teatru Ateneum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.