Facebook Google+ Twitter

Dyrektor KRUS odwołany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 09:53

Szef resortu rolnictwa podpisał wniosek o odwołanie Romana Kwaśnickiego - prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Informację tę potwierdziła dyrektor Biura Prasowego w Ministerstwie Rolnictwa, Małgorzata Książyk.


Roman Kwaśnicki był prezesem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od końca stycznia tego roku. Należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Odwołanie prezesa KRUS może mieć związek z raportem dotyczącym szeregu nieprawidłowości w Kasie. Dokument powstał na zlecenie Kancelarii Premiera i trafił tam wczoraj. O sprawie pisze dzisiejszy "Dziennik". Z raportu wynika, że Roman Kwaśnicki zataił w oświadczeniu majątkowym, że zasiada w radzie nadzorczej prywatnej spółki. Tymczasem minister rolnictwa Marek Sawicki w rozmowie z "Dziennikiem" zaprzeczył, powołując się na wyniki kontroli przeprowadzonej przez podległy mu resort w KRUS, by taka sytuacja miała miejsce. Teraz sprawdzeniem oświadczeń odwołanego prezesa zajmie się, na wniosek Kancelarii Premiera, Centralne Biuro Antykorupcyjne - pisze "Dziennik".

Gazeta już wcześniej donosiła, że w Kasie dochodziło do nepotyzmu i nadużyć. Według informacji gazety kontrola potwierdziła, że za czasów PSL w KRUS zatrudniono dzieci pracowników centrali Kasy, zaś w Funduszu Składkowym KRUS w biurze zarządu, kandydatów zatrudniał sam prezes. Oprócz tego zawierano też niecelowe i niegospodarne umowy - wynika z raportu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.