Facebook Google+ Twitter

Dyrektor kutnowskiego szpitala odwołany!

Paweł Górski pożegnał się ze stanowiskiem dyrektora kutnowskiego szpitala. Dyrektor Górski naraził swoich pacjentów na wielkie niebezpieczeństwo i doprowadził do upadku kutnowski Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

Kutnowski Szpital. / Fot. Piotr Panfil Dyrektor Paweł Górski nie był najlepszym szefem kutnowskiej placówki. Już od samego początku jego pracy pojawiały się niesnaski z personelem. Pracownicy nie chcieli jednak o tym głośno mówić aż do momentu, gdy Górski zaczął prowadzić niebezpieczną dla szpitala politykę. Po paru tygodniach jednak wyszło na jaw, że dyrektor Górski miał problemy z dogadywaniem się ze swoimi podwładnymi.

Mieszkańcami Kutna zatrzęsło, gdy w piątek (2 listopada 2007 r.) w godzinach porannych zaczęła się ewakuacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Pacjentów przewożono karetkami do oddalonego o 20 kilometrów szpitala w Łęczycy. Powód? W placówce zabrakło anestezjologów. Dotychczas pracujący w Kutnie lekarze tej specjalizacji złożyli wymówienia po tym, jak dyrektor szpitala zwolnił ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Po paru dniach związkowcy z kutnowskiego szpitala złożyli do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w ich placówce. Chodzi o narażenie ludzkiego życia. - Złożyliśmy doniesienie do kutnowskiej prokuratury o popełnieniu przestępstwa - mówi Wiadomościom24.pl Waldemar Czerwiński - lekarz, związkowiec.
- Po zamknięciu Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii zagrożeni są przebywający w szpitalu pacjenci.

Dwa tygodnie temu powołano w Kutnie nowy zarząd powiatu. Dotychczas pełniący funkcję starosty kutnowskiego Konrad Kłopotowski został odwołany. Jego miejsce zajęła Dorota Dąbrowska. Nowy starosta natychmiast zwolnił dyrektora SP ZOZ Kutno Pawła Górskiego. Personel szpitala twierdzi, iż nowy zarząd bardzo dobrze zrobił, zwalniając byłego szefa placówki.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że nowym dyrektorem został Romuald Stelmach - medyk pracujący na oddziale ortopedii w Kutnie.

Warto przeczytać:
Kutno: kiedy skończy się koszmar pacjentów?
Co się dzieje w kutnowskim szpitalu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Życzę Ci to samo co Emenefix ;) Brawo Piotrek! (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

...aj...napisałem nie tutaj nie trzeba

...to jeszcze raz (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że Piotr postara się o własne wydawnictwo;-)...potrzebny lokalny "reporter" z regionu radomszczańskiego - służę pomocą...jeśli czas pozwoli ;-)


(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo chciałbym Piotrek abyś został w przyszłości prawdziwym lokalnym dziennikarzem. Np w Dzienniku Łódzkim... Twoja konsekwencja i determinacja w lokalnosci jest imponująca.

Wielki plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.