Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6094 miejsce

Dyrektor PUP zachęca do wyjazdu za granicę! Bo nie ma pracy

Bezrobocie w Polsce utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Według GUS w maju br. wyniosło 12,6 proc. Jednak w jednej czwartej powiatów liczba bezrobotnych wynosi ponad 20 proc. mieszkańców.

Sonda

Czy dyrektor pośredniaka wie, co mówi?

Zdjęcie udostępniane na licencji Creative Commons 3.0 / Fot. JamzewsizazamczeJak donosi Dziennik Gazeta Prawna, 86 spośród 370 powiatów w Polsce stopa bezrobocie w maju przekraczała 20 proc. W porównaniu do poprzedniego roku liczba ta wzrosła o siedem.

Największe bezrobocie występuje w powiecie szydłowieckim w województwie mazowieckim. Liczba osób bez pracy to aż 36 proc. wszystkich mieszkańców. Kolejne 3 województwa, które znalazły się na tej niechlubnej liście także przekraczają 30-procentowy próg.

Cytowany przez "DZG" dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szydłowcu, Tadeusz Piętowski mówi, że "trudna sytuacja utrzymuje się od 1989 r., gdy padły państwowe przedsiębiorstwa i spółdzielnie pracy". – Nie powinienem tego robić, ale zachęcam bezrobotnych do wyjazdu do dużych aglomeracji miejskich albo za granicę, gdzie mają dużo większe szanse na znalezienie płatnego zajęcia – przyznaje także Piętowski.

Mimo wysokiego bezrobocia ten stan jest trwały i może się pogłębiać. Wynika to z tego, że jeśli na danym obszarze jest dużo bezrobotnych, to wiele osób nie wykazuje dochodów. A jeśli tych nie ma, to automatycznie brakuje popytu na towary i usługi – tłumaczy w rozmowie z "DZG" prof. Elżbieta Kryńska z Uniwersytetu Łódzkiego.

Portal informuje także, że przedstawione liczby mogą okazać się jeszcze mniej korzystne, gdy GUS przedstawi dokładne dane ze spisu powszechnego, który był przeprowadzony w 2011 roku. Urząd zapowiedział, że takie dane zostaną zaktualizowane na przełomie czerwca i lipca. Jednak do tej pory nie zostały one przedstawione.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

jędruś
  • jędruś
  • 24.07.2012 15:25

znam wieliu małorolnych co zyją z emerytury rodziców i czekaja jak zmiłowania swojego przejscia na emeryture byle to dopchać to faktycznie nierejestrowani bezrobotni w uprzywilejowanej pozycji!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
lolek
  • lolek
  • 21.07.2012 07:34

rzeczywiście takiej populacji rolników małorolnych
jako własciwie uprzywilejowanch bezrobotnych w stosunku do ludności nie ma w zadnym kraju europy zreszta ,, to ewenement na skale światową!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
cześiek kalita
  • cześiek kalita
  • 19.07.2012 15:50

Ciekawe czy ten Pan dyrektor jest też na bezrobociu? Chyba już dawno tam powinien być bez prawa do zasiłku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 19.07.2012 15:41

te dane GUS warte funta kłaków bo 2 mln małorolnych w polsce którzy nawet nie mają na opłacenie składki zdrowotnej nie mówiąc na ZUS i za których wszystko oplaca budżet i co rujnuje finanse państwa to przcież też bezrobotni tylko maja lepiej od tych rejestrowanych w urzedach pracy ... więc rzeczywiste bezrobocie w polsce jest dwa tak dwa razy wyzsze niż oficjalnie!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.