Facebook Google+ Twitter

Dyrektor Zakładu Karnego na wolności. W październiku zabił jednego z więźniów

Były dyrektor Zakładu Karnego w Sztumie Andrzej G. decyzją Prokuratury Okręgowej w Gdańsku został zwolniony z aresztu. Biegli orzekli, że jego czyn miał charakter incydentalny i nie ma powodów, by przypuszczać, że nastąpi kolejne naruszenie prawa.

Abstrakcyjny obrazek przedstawiający osobę w więzieniu lub klatce. / Fot. cobrasoft/stock.xchngW październiku ubiegłego roku Andrzej G. dopuścił się zabójstwa. Jego ofiarą stał się skazany, który odbywał karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Sztumie. Dyrektor zakładu podczas wizytacji celi, w której przebywało dwóch skazanych, jednemu z nich nakazał wyjść na zewnątrz. Pozostały w pomieszczeniu Józef S. został zaatakowany nożem. Zadane rany okazały się śmiertelne. Zwłoki ofiary znalazł jego współwięzień po powrocie do celi.

Andrzej G. po dokonaniu czynu wrócił do swojego gabinetu i o całym zdarzeniu poinformował podległych mu funkcjonariuszy. Z przesłuchaniem byłego dyrektora zwlekano dwa dni z uwagi na stan, w jakim się znajdował. Jednemu z dziennikarzy w dniu przesłuchania udało się zapytać Andrzeja G. jaki był powód jego postępowania. Jak podaje Gazeta.pl, były dyrektor powiedział: "Nie wiedziałem co robię, byłem tego nieświadomy". Wiadomo też, że przyznał się do winy, po czym został aresztowany.

Andrzej G. jest z wykształcenia psychologiem. Praca w Służbie Więziennej w jego przypadku trwała 25 lat. Zespół kontrolny nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu Zakładu Karnego w Sztumie pod rządami Andrzeja G.

Ofiarą byłego dyrektora stał się skazany, który na wolność miał wyjść w 2030 roku. Poruszający się na wózku Józef S. był w opinii funkcjonariuszy Służby Więziennej agresywny i wyróżniał się postawą roszczeniową, czego dowodem były liczne skargi jakie pisał do władz. Skazany uskarżał się na niewłaściwą opiekę lekarską.

Niepoczytalność Andrzeja G. jest w swych szczegółach tajemnicą, której Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nie chce obecnie ujawniać, ani też przybliżać ogólnych zarysów dysfunkcji psychicznej byłego dyrektora.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

staszek słabeusz
  • staszek słabeusz
  • 28.03.2012 11:58

Dyrektorzy zawsze mają szczęście. Podobnie było z dyrektorem urzędu celnego w Przemyślu, Henryka W., który został skazany na dwa lata więzienia za zastrzelenie mężczyzny. Do dnia dzisiejszego pozostaje na wolności. Od taka, przypadłość dyrektorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pio
  • pio
  • 28.03.2012 09:22

Co z tego że wyszedł na wolność? zdziwieni??? WIELKIM PANEM JEST, GENERALISSIMUSEM KLAWESYNÓW "w dzikim kraju"!!! a my nędzne szare polaczki mamy milczeć bo za nieopatrzne słówko o demokracji kosa w gardło. Niestety pod względem praworządności jesteśmy daleko za Białorusią a zbliżamy się do Korei Kimów.
Nie zdziwię się gdy pewnego dnia sąd kumpli przywróci go na stanowisko, a w ramach rekompensaty za niepotrzebne zawracanie dupy jakimś zaciukanym kajdaniarzem wyznaczą mu relaks na "kogutku" aby odreagował stres i dla rozrywki z giwery odstrzelił sobie więźniów na spacerniaku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 27.03.2012 20:04

Wystarczy być psychologiem by biegli psycholodzy orzekli co trzeba.Jawna hucpa i kpina z ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 27.03.2012 17:59

Jeśli ofiara pana dyrektora Andrzeja G. ma poza murami zakładu karnego w Sztumie współczujących mu ziomali to pan A.G. powinien raczej odwołać się od decyzji prokuratury okręgowej w Gdańsku i dobrowolnie poddać się odizolowaniu od reszty świata i to najlepiej w jakieś miejsce gdzie nawet czarci go nie znajdą.
Mk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 27.03.2012 13:34

oto POlska sprawiedliwość,robola od razu by wsadzili ,na pewno nie zabił aniołka ale na ulicy jak napadnięty poturbuje napastnika idzie do pudła i płaci koszty leczenia,POlska to dom wariatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.