Facebook Google+ Twitter

Dyrektorzy Agencji Rynku Rolnego w Warszawie przed białostockim sądem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-18 16:14

Obecny i były dyrektor Agencji Rynku Rolnego w Warszawie staną przed białostockim sądem. Zdaniem śledczych Bogdan T. i Władysław Ł. w 2008 roku zmuszali byłego już dyrektora podlaskiego oddziału Agencji do zatrudniania wskazanych przez siebie osób.

Prokurator Adam Kozub powiedział, że dziś białostocka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Według śledczych dyrektorzy Agencji Rynku Rolnego wielokrotnie próbowali naciskać na szefa białostockiego oddziału , chcąc zwolnić jego zastępcę i zatrudnić kogoś innego. Jedną z takich osób miał być protegowany Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego. Zdaniem prokuratury - rekrutację dostosowano specjalnie do jego wykształcenia.

Mężczyźni nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Przestępstwo to jest zagrożone karą więzienia do trzech lat.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył były już dyrektor podlaskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego - Andrzej S. W odrębnym śledztwie on również usłyszał zarzuty. Był on jednym z "bohaterów" dziennikarskiej prowokacji.

Rok temu dziennikarz programu "Teraz my" w TVN zadzwonił do niego podając się za doradcę wiceministra rolnictwa i poprosił o zatrudnienie wskazanej przez siebie osoby. Andrzej S. powiedział wtedy, że w Agencji Rynku Rolnego nie ma etatów, ale spróbuje coś załatwić w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Po ujawnieniu tych nagrań Andrzej S. został odwołany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.