Facebook Google+ Twitter

Dyrektorzy szpitali porozumieli się z NFZ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-22 20:49

Dyrektorzy szpitali porozumieli się z Narodowym Funduszem Zdrowia w sprawie warunków kontraktów na udzielanie świadczeń zdrowotnych w przyszłym roku.

Porozumienie, które podpisano po południu w ministerstwie zdrowia, dotyczy zarówno szpitali klinicznych, jak i szpitali samorządowych.

Rzecznik ministerstwa Jacek Gołąb powiedział IAR, że porozumienie opiera się na trzech filarach. Dyrektorzy szpitali uzyskali zapewnienie, że kwota na świadczenia w 2009 roku nie będzie niższa niż kwota zagwarantowana na świadczenia w drugim półroczu tego roku.

Dodatkowo NFZ zapewnił szpitale, że liczba zakontraktowanych świadczeń nie zmniejszy się, a nawet za zgodą NFZ może wzrosnąć. Dla szpitali oznacza to, że wbrew wcześniejszym obawom nie będą musiały wykonywać więcej świadczeń za te same pieniądze. NFZ zgodził się także na wyższą wycenę punktową za poszczególne świadczenia. Na niezmienionym poziomie pozostawiono wycenę jednego punktu. Nadal będzie to 51 złotych za punkt.

Rzecznik ministerstwa poinformował również o powołaniu zespołu, którego zadaniem będzie weryfikacja wyceny systemu rozliczeń. Wyniki pracy zespołu będą podstawą do obliczenia podstawy kontraktowania świadczeń w drugim półroczu przyszłego roku.

W rozmowach z przedstawicielami szpitali klinicznych oraz szpitali samorządowych uczestniczyli ze strony rządu minister Ewa Kopacz, szef NFZ Jacek Paszkiewicz oraz szef doradców premiera Michał Boni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.