Facebook Google+ Twitter

Dyrygent Wojciech K. na wolności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-11 12:51

Skazany za pedofilię Wojciech K. opuścił dziś areszt w Poznaniu. Jak dowiedziało się Radio Merkury, rano do placówki dotarły dokumenty z Sądu w Słupsku, który udzielił byłemu dyrygentowi półrocznej przerwy w karze.

Powodem jest zły stan zdrowia Wojciecha K. i potrzeba specjalistycznego leczenia, które nie może być prowadzone w więzieniu. Sąd podjął taką decyzję na podstawie opinii biegłych.

To już kolejna przerwa w karze udzielona Wojciechowi K. przez sąd. Ostatnio były dyrygent przebywał na wolności także pół roku. Wrócił do więzienia w czerwcu. Zgłosił się do poznańskiego aresztu - najbliższego zakładu od jego miejsca zamieszkania.

Zanim sąd w Słupsku zajął się prośbą Wojciecha K. o kolejną przerwę w karze, poznański sąd oddalił wniosek byłego dyrygenta o warunkowe przedterminowe zwolnienie z więzienia. Opierając się na opinii biegłych uznał, że były dyrygent po wyjściu na wolność mógłby popełniać podobne przestępstwa.

W 2005 roku Wojciech K. został prawomocnie skazany przez poznański sąd na sześć lat więzienia za molestowanie nieletnich chórzystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.