Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

626 miejsce

Dyskoteka w Adwencie?

Słowo adwent pochodzi od łacińskiego adventus i oznacza przyjście. W kościele chrześcijańskim to okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia. To czas oczekiwania na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa. Wielu zauważa pewien dysonans.

Sonda

Czy uważasz, że dyskoteki w Adwencie powiny być zabronione?

Adwent, roraty, msza w kościele pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Lublinie. / Fot. PAP/Mirosław TrembeckiPodczas Adwentu można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert imprez i dyskotek. Pojawia się problem jak się do tego ustosunkować? Adwent nie jest już postrzegany jako tzw. "czas zakazany" czyli czas pokuty. Jest radosnym i pobożnym okresem.

Jeżeli ktoś uważa, że teraz już wolno chodzić do dyskoteki w Adwencie, urządzać imprezy i przyjęcia, to ma rację. Jako chrześcijan musi jednak wiedzieć, że prawdziwa radość Adwentu to radość duchowa, wypływająca z wnętrza naszego serca. Osoby młode uważają podobnie. – To od nas zależy co wybierzemy i czy mamy tego świadomość – podkreśla Rafał, dwudziestoletni pracownik biurowy. – Sami musimy podjąć decyzje czy chcemy uczestniczyć w imprezach podczas tego okresu czy nie. To nasz wolny i niczym nieskrępowany wybór – dodaje.

Te wszystkie ziemskie radości jeśli są w odpowiedni sposób przez nas przeżywane nie są czymś złym. Księża apelują do nas natomiast byśmy uświadomili sobie, że to radości ulotne i nietrwałe. Nie mają one wpływu na nasze życie wieczne. Warto wspomnieć, że wiele osób, w tym także coraz młodszych, czyni postanowienia adwentowe. Warto więc w codziennym pośpiechu znaleźć chwile wytchnienia i zastanowić się, czy chcemy coś ofiarować Bogu podczas tego okresu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Agnieszka H
  • Agnieszka H
  • 14.12.2010 23:05

Zgadzam się z autorem, używającym określenia "chwile wytchnienia." Dobrze, żeby było ich w Adwencie jak najwięcej, żeby naprawdę dobrze go przeżyć. Z doświadczenia wiem, że trudno znaleźć wytchnienie od Internetu, w tym facebooka, muzyki i straty czasu. A gdy naprawdę uda się zorganizować wieczór na spokojne myślenie, modlitwę, lekturę, szczególnie Pisma Świętego, funkcjonuje się zupełnie inaczej. Samo wyłączenie komputera czasami daje bardzo dużo.
Co do imprez - myślę, że czasami nawet jedna może wytrącić z równowagi, jaka wiąże się z przeżywaniem tego okresu liturgicznego. Dlatego warto się nad nimi zastanowić.
I coś jest w powiedzeniu, które być może właśnie wymyśliłam, ale wydaje mi się, że gdzieś już je słyszałam: "Jaki adwent, takie Święta." Jeśli ważne dla nas jest, aby Boże Narodzenie wiązało się z realnym, życiowym przyjęciem Pana Jezusa, który dwa tysiące lat temu przyszedł na Ziemię, i który ma powrócić, przygotowanie jest konieczne.
Pozdrawiam i powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kliknęłam w ankiecie "mam wieksze zmartwienia" z braku opcji "ani ziębi, ani grzeje".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.