Facebook Google+ Twitter

Dyskryminacja katolików w Wielkiej Brytanii

Jak podaje brytyjski dziennik "Daily Telegraph", jeżeli Izba Lordów nie zablokuje ustawy o równouprawnieniu, to brytyjscy katolicy padną ofiarą nietolerancji.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPW Izbie Wyższej brytyjskiego Parlamentu 11 stycznia br. rozpatrywano projekt praw, które mają położyć kres jakiejkolwiek dyskryminacji. Jak wynika z ekspertyzy przeprowadzonej przez kancelarię John Bowers QC na zlecenie organizacji charytatywnej CARE, wprowadzenie prawa o równouprawnieniu będzie wiązało się z zakazaniem Kościołowi katolickiemu niedopuszczania do kapłaństwa żonatych mężczyzn, kobiet czy homoseksualistów.

Pomysłodawcą kontrowersyjnego prawa jest Harriet Harman wiceprzewodnicząca Partii Pracy. Jej działania na rzecz równouprawnienia doprowadziły w 2007 roku do zamknięcia katolickich ośrodków adopcyjnych, gdyż te nie zgadzały się na pośredniczenie w adopcji dzieci dla homoseksualistów.

Zdaniem dziennika "Daily Telegraph", wiceprzewodnicząca Partii Pracy, nie jest w stanie pojąć tolerancji - jednej z fundamentalnych zasad społeczeństwa liberalnego. Tolerancja, w rozumieniu liberałów, jest źródłem akceptacji różnych przekonań moralnych lub religijnych, czego brakuje Harman.

Londyński dziennik (gazeta o konserwatywno-liberalnym nastawieniu), apeluje do brytyjskich parlamentarzystów, by wykazali się brakiem tolerancji wobec projektu prawa.

www.ekai.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

trzeba tam wysłać brygadę moherową i kilku obrońców krzyża.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż. Poprawność polityczna to rzecz bardzo ważna.
Okazuje się, że może istnieć dla samej siebie również.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co wyczytałem gdzie indziej jest tak, że kilka związków wyznaniowych jest z tego wyłączonych, natomiast katolicyzmu nie traktuje się tam tak samo, może przez jakieś względy polityczne/historyczne. I jak Kościołowi katolickiemu nie przysługuje status instytucji religijnej czy czego tam, to rzekomo ich to prawo też obowiązuje. Zobaczymy jak to się ułoży, będzie dobrze :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tą tolerancją rzeczywiście może się pomieszać, ale sprawa jest prostsza, niż się wydaje:
H. Harman twierdzi, że katolicy dyskryminują gejów.
Prawo, które jest pomysłem H. Harman, dyskryminuje katolików.

Tymczasem gdybym posługiwał się definicją dyskryminacji/tolerancji H. Harman, mógłbym zarzucić jej, że mnie dyskryminuje, ponieważ swojej rodzinie pozwala mieszkać w swoim domu, a mnie nie. Dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"wprowadzenie prawa o równouprawnieniu będzie wiązało się z zakazaniem Kościołowi katolickiemu niedopuszczania do kapłaństwa żonatych mężczyzn, kobiet czy homoseksualistów"
No to już jest bzdura totalna! Kościół to nie przedsiębiorstwo, tylko związek wyznaniowy, a kapłaństwo nie jest posadą. Oczywiście, duchowny podlega prawu karnemu, kiedy się dopuszcza przestępstwa, ale to zupełnie inna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

słabo bronisz swojej racji. Ot. co. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Redakcji:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kobiety powinny być kapłankami w kościołach. Więc może to na złe by nie wyszło? Co do gejów to wiemy wszyscy co mówi Biblia z niewiadomych powodów na ich temat. No ale jeśli gej może być katolikiem to czemu nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2010 17:28

Labour Party szaleje. A niech sie zajmą zagadnieniami pracy, warunkami pracowników itd. a nie rozdrabniać swych sił na sprawy na których politykiery się nie znają. Jeśli ma tak wyglądać Trzecia Droga (koncepcja T.Blaira) na walce z religią, no to Torysi punkty będą zbijać i wygarbują polityczna skórę swym przeciwnikom.

Jakiegoś globalnego jobla dostali politycy, że zwalczają za pomocą podległych sobie sądów tak delikatną sferę przekonań religijnych. Sprawa jest głębsza. Naciski idą z nieformalnych, potężnych grup, grupek

Europie nie jest potrzebna nowa wojna religijna. Będzie to bardzo drogo kosztowało, również mnie jako podatnika.
Jestem przeciw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miał być taki: "Dyskryminacja katolików w Wielkiej Brytanii?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.