Facebook Google+ Twitter

Dyskryminacja prywatnej służby zdrowia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-13 07:22

Narodowy Fundusz Zdrowia zaproponował prywatnym placówkom dużo gorsze warunki umów niż publicznym - ustaliła "Rzeczpospolita". Zaoferowane kontrakty są o 10-15 procent niższe niż rok temu. Szpitale publiczne zagwarantowały sobie natomiast, że ich tegoroczne umowy nie będą niższe niż w 2009 roku.

Gazeta pisze, że w Małopolsce oddział Funduszu proponował nawet, by cena tych samych zabiegów w szpitalu prywatnych była pięć razy niższa niż w publicznym. Na dodatek chciał zakontraktować średnio o 30 procent usług mniej niż w ubiegłym roku, choć postulował nawet bardziej drastyczne cięcia.

Przedstawiciele prywatnej służby zdrowia ostrzegają, że będą musieli zamykać placówki i zwalniać ludzi. Podkreślają, że są dyskryminowani w stosunku do placówek publicznych. NFZ broni się przed takim zarzutem. "Wycena świadczeń w placówkach prywatnych i publicznych jest taka sama" - deklaruje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Andrzej Troszyński z centrali NFZ. Tymczasem - pisze "Rzeczpospolita" - o wysokości kontraktu decydują wojewódzkie oddziały Funduszu. I tną prywatnym

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.