Facebook Google+ Twitter

Dyskusja o udziale prezydenta w uroczystościach w Katyniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-07 13:26

Nie ustają komentarze dotyczące wizyty Lecha Kaczyńskiego na uroczystościach w Katyniu. Donald Tusk zaproszenie na 70 rocznicę zbrodni katyńskiej dostał od premiera Rosji Władimira Putina. Lech Kaczyński natomiast poinformował, że pomimo, iż nie został zaproszony oficjalnie, na uroczystości się wybierze.

Szef BBN nie widzi nic dziwnego w tej sytuacji i mówi, że prezydent chce po prostu uczcić pamięć pomorodowanych Polaków. Aleksander Szczygło podkreśla, że zawsze była to polska uroczystość. "To zawsze Polska, a właściwie minister Andrzej Przewoźnik przygotowywał te uroczystości i tak powinno zostać" - powiedział.

Rzecznik rządu Paweł Graś apeluje o wyciszenie politycznych emocji wokół 70 rocznicy mordu w Katyniu. Jego zdaniem należy docenić fakt, że po raz pierwszy premier Rosji zaprosił polskiego premiera do oficjalnych obchodów zbrodni katyńskiej. Ważne jest również, że po raz pierwszy rosyjski premier pojawi się na tych obchodach. Paweł Graś uważa, że sprawę obecności Lecha Kaczyńskiego na uroczystościach w Katyniu należy pozostawić dyplomacji. "Myślę, że każdy kto chce tę tragiczną rocznicę uczcić powinien mieć możliwość, żeby tam się znaleźć" - powiedział.

Władimir Putin przekazał zaproszenie Donaldowi Tuskowi w rozmowie telefonicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.