Facebook Google+ Twitter

Dystrybutory z wodą pitną w radomskich szkołach

Radomskie Wodociągi realizują społeczny projekt „Dobra woda prosto z kranu”. O zaletach radomskiej „kranówki” przekonali się uczniowie kilkudziesięciu tamtejszych szkół.

 / Fot. Ideal GroupKampania ma na celu przekonanie najmłodszych radomian do picia wody i uświadomienie im, że woda z kranu jest smaczna, zdrowa i bogata w składniki mineralne - przy każdym z dystrybutorów znajduje się informacja o zaletach picia wody z kranu. Uczniowie chętnie korzystają z urządzeń, a do Wodociągów Miejskich zgłaszają się kolejne szkoły, które chciałby przyłączyć się do akcji.
W dystrybutory z wodą pitną wyposażyła szkoły białostocka firma Ideal Group.
- To pierwszy i jedyny projekt realizowany obecnie na tak dużą skalę w polskich szkołach – mówi Andrzej Nartowicz, członek zarządu Ideal Group.
Dystrybutory, wykorzystujące technologię Waterlogic podłączone zostały do radomskiej sieci wodociągowej i pobierają wodę już spełniającą rygorystyczne wymogi jakościowe z bardzo głębokich ujęć.
- Niemniej jednak dla uzyskania pewności, że woda będzie maksymalnie oczyszczona przed samym podaniem, w dystrybutorze działa system wielostopniowej filtracji – wyjaśnia Paweł Makowiecki, dyrektor rozwoju Ideal Group. - Na każdym etapie tego procesu z wody eliminowane są zanieczyszczenia szczególnego rodzaju, pozostawiając jednocześnie składniki mineralne korzystne dla ludzkiego zdrowia i wartości smakowych wody. To najskuteczniejsza dostępna metoda, która - według badań niezależnych laboratoriów - usuwa z wody 99,9999 proc. wszelkich mikrobów, dając w efekcie wodę najczystszą z możliwych.
Kontrakt Ideal Group z radomskim kontrahentem realizowany będzie przez najbliższy rok w 58 szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie korzystają z wody w sposób nieograniczony i nieodpłatnie.
Dystrybutory Ideal Group znane są także w podlaskich szkołach, uczestniczących w prospołecznym projekcie Zdrowe Kiszonkowe.
- Obok każdego automatu Zdrowego Kieszonkowego, oferującego zdrowe przekąski i napoje usytuowany jest nasz dystrybutor z darmową wodą, wyposażony także w jednorazowe kubki – dodaje Andrzej Nartowicz. – Zależy nam, by oferta dla młodzieży szkolnej była kompleksowa i jednocześnie spełniała rolę edukacyjną.
Polacy mają coraz większe zaufanie do wody z kranu. Jej picie deklaruje prawie połowa mieszkańców miast, podczas gdy w 2014 roku było to tylko 26 proc. – wynika z najnowszego badania „Picie, używanie i filtracja wody” zrealizowanego przez TNS Polska na zlecenie marki Brita. Woda kranowa jest tańsza niż wody butelkowane i równie bogata w minerały (wapń i magnez), ale wciąż 1/4 konsumentów obawia się obecności w niej bakterii. Mają też zastrzeżenia do twardości wody, ale w tym pomóc może jej filtrowanie – tę metodę stosuje 17 proc. konsumentów.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To, że na stronie radomskich wodociągów nie ma info o zawartości minerałów, nie znaczy, że minerałów nie ma w wodzie - to po pierwsze. SĄ czy się to Panu podoba czy nie, a dystrybutory IG pozostawiąją te składniki, eliminując inne zanieczyszczenia. I to tych dystrybutorów dotyczy zacytowane przez Pana zdanie, a nie Wodociągów - proszę czytać ze zrozumieniem.
Poza tym to tekst informacyjny, a nie analityczny - a dotyczy kontraktu między IG a Wodociagami i prospołecznego projektu realizowanego w szkołach. Jak chce pan pisać o stężeniach - droga wolna, ale niech pan nie myli informacji prasowej z analizą składu wody w Radomiu. I jeszcze - zdanie nie należy do Pana Nartowicza - ale do TNS Polska, które wykonało badania, na które tak pan lubi się powoływać. Zanim się coś skomentuje warto zrozumieć, o co chodzi w tekście

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Na każdym etapie tego procesu z wody eliminowane są zanieczyszczenia szczególnego rodzaju, pozostawiając jednocześnie składniki mineralne korzystne dla ludzkiego zdrowia i wartości smakowych wody."


Tyle tylko, że stężenia skałdników mineralnych ( oprócz żelaza) nie podaje się na stronie radmomskich wodociągów. Więc nie ma najmniejszych podstaw do wiary w powyższe słowa.
--------------------------------------

"Woda kranowa jest tańsza niż wody butelkowane i równie bogata w minerały (wapń i magnez)"


Pamie Nartowicz, z takimi uogólnieniami do przedszkola raczej. Tam uwierzą.
Są wody butelkowane, które mają kilkanaście razy większe stężenie magnezu od waszej kranówki. I są butelkowane kranówki, które mogą mieć mniej.
Wyprodukował Pan zdanie fałszywe.

Na stronie radomskich wodociągów nie ma stężeń azotynów, azotanów, baru, uranu, radu, fluoru i całej gamy innych istotnych składników, ani nawet sumy stężeń minerałów.
Chcecie być wiarygodni - opublikujcie szczegółowe badania.

http://www.woda.radom.pl/?option=com_content&view=article&id=24&Itemid=122

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.