Facebook Google+ Twitter

Dystrybutorzy części samochodowych protestują w obronie miejsc pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-25 17:12

Członkowie Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Mechanicznych protestowali w Poznaniu w obronie miejsc pracy. Nie zgadzają się na uwolnienie rynku części samochodowych.

W maju 2010-tego roku ma wygasnąć unijne rozporządzenie w tej sprawie. Po tej dacie niezależny warsztat samochodowy nie będzie w stanie prowadzić napraw samochodów, bo nie będzie miał dostępów do danych technicznych. Z kolei warsztaty autoryzowane nie będą mogły stosować części pochodzących od niefirmowych producentów.

"Dla kierowców oznacza to gwałtowny wzrost cen części zamiennych i napraw samochodów oraz brak możliwości wyboru. Dziś w warsztatach niezależnych ceny są o około 60% niższe. To właśnie warsztaty najbardziej odczują brak rozporządzenia" - powiedział Radiu Merkury Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia. "Jeżeli chodzi o Polskę dotyczy to 200-u tysięcy miejsc pracy" - dodaje.

Dlatego cały niezależny rynek motoryzacyjny w Europie zjednoczył się i organizuje kampanię "Prawo do naprawy". Wysłano stanowisko w tej sprawie do europarlamentarzystów. Komisja Europejska podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie w połowie przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.