Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30359 miejsce

"Dystrykt 9", czyli inwazja krewetek na RPA

Peter Jackson powraca. Tym razem w roli producenta, ale to nazwisko powinno zwiastować kolejny wielki hit. Czy tak jest rzeczywiście? Relacja z przedpremierowego pokazu.

Neill Blomkamp / Fot. EPA/JOSE HUESCAFilm rozpoczyna się serią wywiadów z ludźmi, którzy opowiadają jak to się wszystko zaczęło. Widz przez dłuższą chwilę ma wrażenie, że ogląda bardzo realistyczny film dokumentalny. A zaczęło się wszystko w 1990 roku kiedy nad Johannesburgiem (Republika Południowej Afryki) pojawił się olbrzymi statek kosmiczny, po prostu zawisł nad miastem i przez dłuższy czas nic się nie działo.

Ale ludzie, jak to ludzie, postanowili dowiedzieć się kim są goście z kosmosu nie czekając dłużej i wdarli się na statek siłą. W środku odkryli dużą grupę przybyszów z obcej planety, których ze względu na swój wygląd nazwali "krewetkami" i przetransportowali na Ziemię w specjalnie wydzielonego getta - tytułowego "Dystryktu 9".

Następnie akcja przenosi się 28 lat później. W gettcie jest już ponad milion "krewetek", rozwinął się olbrzymi czarny rynek pomiędzy obcymi, a gangami Nigeryjczyków, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Właśnie wtedy organizacja zbrojeniowa MNU (Multi-Nation United) dostaje misję przymusowej eksmisji "gości" do Dystryktu 10, oddalonego setki kilometrów od miasta. Na czele grupy wyznaczony zostaje Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) i to on staje się głównym bohaterem tej historii.

Podczas jednej z misji przypadkowo zostaje oblany dziwnym płynem i zapada na ciężką chorobę, która - jak się okazuje - modyfikuje jego kod genetyczny i powoli zmienia jego wygląd. Wikus staje się przez to bardzo cenny dla MNU, ponieważ posiadając nowe DNA potrafi obsługiwać broń obcych. Rozpoczyna się ucieczka, podczas której nie wiadomo kto jest większym sprzymierzeńcem - przybysze z obcej planety czy ludzie...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Podobno dobry film. Ciekawe kiedy i czy go obejrzę bo ten film mnie zaciekawił.

"Dla kogoś kto szuka czegoś bardziej ambitnego"

Tu polecam serial http://www.filmweb.pl/f130208/Po+tamtej+stronie,1995 Outer Limits - po tamtej stronie. Ten serial zmiata z powierzchni ziemi blade runnera, którym do końca nie wiem czemu ludzie się tak podniecają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przegapiłem :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lista kin z przedpremierowym pokazem 16.09 na www.d-9.pl :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie można było się załapać na taki przedpremierowy pokaz??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.