Facebook Google+ Twitter

Dywagacje piłkarskiego laika. W. Szczęsny - cichy bohater meczu

Agencje prasowe piszą, że polskimi bohaterami zremisowanego 1:1 meczu z Grecją są: Robert Lewandowski i Przemysław Tytoń.

W artykule: Euro 2012. Dywagacje piłkarskiego laika, zastanawiałam się co będą śpiewać polscy kibice po skończonym meczu. Czy: „Nic się nie stało”? Okazało się, że śpiewali „Polacy: nic się nie stało”. A stało się wiele, bo mogliśmy ten mecz przegrać, gdyby nie zagranie (na faul w polu karnym) Wojciecha Szczęsnego, które pewną bramkę zmieniło w rzut karny.

Tak, poświęcenie (czerwona kartka) cichego bohatera meczu Wojciecha Szczęsnego i sfaulowanie Dimitrisa Salpingidisa (strzelca bramki dla Grecji) uratowało polski zespół od pewnej porażki 1:2, bo dało nam szansę na obronienie rzutu karnego. Oczywiście bez udanej interwencji Przemysława Tytonia nie obronilibyśmy remisu.

A zaczęło się tak pięknie, polscy piłkarze dominowali na boisku w pierwszej połowie meczu, co zostało nagrodzone zdobyciem pierwszego (i jedynego) gola przez Roberta Lewandowskiego i czerwoną kartką dla greckiego piłkarza Sokratisa Papastathopoulosa.

W drugiej połowie było już gorzej, polscy piłkarze nie potrafili wykorzystać przewagi jednego piłkarza. To greccy piłkarze potrafili nam strzelić gola grając w dziesiątkę. Polscy piłkarze grali jak napisałam w artykule: Dywagacje piłkarskiego laika „...... zamiast podawać ją (piłkę) dalej do napastnika pod bramką przeciwnika, zawodnik wycofuje ją do tyłu, zwalniając akcję i pozwalając się pozbierać obronie przeciwnika. Jeżeli nawet uda nam się przedrzeć pod bramkę przeciwnika, to wygląda to tak jakby nikt nie chciał wziąć na siebie odpowiedzialności za strzał i mnożą się niepotrzebne podania.......”

No właśnie, wyglądało to tak jakby polscy piłkarze grali tylko na jednego (Roberta Lewandowskiego), chociaż często mieliśmy pod grecką bramką lepiej ustawionego zawodnika. Błędem było też, nie dokonanie zmiany piłkarzy w polu przez trenera Franciszka Smudę. Taka zmiana w 46 minucie (za Ninisa wszedł Dimitris Salpingidis) przyniosła Grekom wyrównującą bramkę.

Może sukces tkwi w zmianach?

Znajdź nas na Google+


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wojciech Szczęsny, czy Przemysław Tytoń?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cichy bohater meczu Wojciech Szczęsny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.