Facebook Google+ Twitter

Dżakarta: Ruszył proces przeciwko terrorystom

W czwartek na wokandę w stołecznej Dżakarcie trafił największy indonezyjski proces zbiorowy, przeciwko grupom terrorystycznym z sumatrzańskiej prowincji Aceh.

Inscenizacja obezwładniania przestępców. Jawa / Jakarta / Fot. Piotr ŚmieszekW czwartek rozpoczął się w Dżakarcie zbiorowy proces sądowy, przeciwko największej jak do tej pory, sądzonej w Indonezji, grupie terrorystów. Początek procesu obejmuje 21 podejrzanych, w tym uważanego za jednego z liderów grupy, Muchtara.

Wszyscy sądzeni zatrzymani zostali na skutek kilku skoordynowanych akcji Policji, prowadzonych przeciwko separatystycznym organizacjom zbrojnym z autonomicznej prowincji Aceh, w północnej części indonezyjskiej Sumatry. Łącznie rozprawy toczyć się będą przeciwko 102 podejrzanym.

66 spośród nich, było zdaniem oskarżycieli i prawników zajmujących się sprawą, przeszkolonych w atakach terrorystycznych, na wzór krwawego zamachu na hotel w Bombaju w Indiach. To już kolejny, po Aresztowaniu dwa tygodnie temu, Abu Bakar Bashira, skuteczny cios, jaki indonezyjska policja oraz wymiar sprawiedliwości, wymierzają rodzimym ugrupowaniom terrorystom.

Abu Bakar to wpływowy, radykalny nauczyciel muzułmański z Solo na Jawie, powiązany zarówno z separatystami z Aceh jak i osobami podejrzanymi i odpowiedzialnymi zamachów terrorystycznych w Indonezji po 2002 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.