Facebook Google+ Twitter

"Dżem jest dla mnie najważniejszy" - wywiad z Maciejem Balcarem

Z wykształcenia architekt, z zamiłowania i zawodu wokalista. Muzyka towarzyszyła mu od dziecka. Śpiewa w zespole Dżem, ale z powodzeniem realizuje też solowe projekty. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Maciej Balcar.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Maciej Balcar / Fot. Justyna BendowskaJuż jako kilkulatek wykazywał duże zainteresowanie pianinem stojącym w jego rodzinnym domu, rodzice postanowili więc zapisać go do szkoły muzycznej. Jak wspomina, pierwsze dwa lata nauki były bardzo interesujące, jednak z czasem ćwiczenie etiud zaczęło go nudzić. "W pewnym momencie przestało mnie to bawić, ale obiecałem mamie, że zdam egzamin końcowy" - przyznaje Maciej Balcar. Po ukończeniu szkoły muzycznej nie zakończył jednak swojej przygody z muzyką, tylko zaczął się rozwijać na własną rękę i grać wyłącznie te utwory, które mu się podobały.

Mimo że przygodę z muzyką zaczął tak wcześnie, swoją debiutancką płytę wydał, mając dopiero dwadzieścia siedem lat. W międzyczasie zdał maturę, ukończył studia architektoniczne, cały czas jednak miał styczność z muzyką, śpiewając w różnych kapelach. "Długo traktowałem to wyłącznie jako pasję, a nie sposób na życie" - zaznacza wokalista. Jego talent dostrzegli między innymi Robert Janson i Robert Chojnacki, którzy zaproponowali mu współpracę, jednak on ostatecznie z niej zrezygnował, gdyż zależało mu, by stworzyć coś w pełni autorskiego.

Wokalista Maciej Balcar gościł w redakcji W24 / Fot. Justyna BendowskaNagrał płytę "Czarno", wystąpił na festiwalu w Opolu, gościnnie zaczął występować z zespołem Harlem, śpiewał kolędy i nagrywał teledyski w Jerozolimie, otrzymał angaż w rock operze "Jesus Christ Superstar", aż w końcu zaproponowano mu zostanie wokalistą w Dżemie. "Było to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale musiałem sobie na wiele trudnych pytań odpowiedzieć i dopiero po dwóch tygodniach podjąłem decyzję, że spróbuję" - przyznaje Maciej Balcar.

Wokalista nie zrezygnował jednak z realizowania swoich solowych projektów, które jak podkreśla, mają dla niego głównie wymiar ambicjonalny. Niedawno na rynku pojawił się jego kolejny krążek "Live Trax 12", który nagrał razem z zespołem "Nie-bo" (w składzie: Robert Lubera, Krzysztof Krupa, Piotr Wojtanowski, Maciej Mąka). Na dwupłytowym albumie znalazły się utwory z jego poprzednich płyt w nowych koncertowych aranżacjach - tym razem w wersji akustycznej.

Obejrzyj cały wywiad z Maciejem Balcarem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.