Facebook Google+ Twitter

Dżem wyda płytę z okazji 35-lecia istnienia zespołu. Wydawnictwo trafi do sklepów w czerwcu

Rok temu zespół Dżem zagrał koncert z okazji 35-lecia istnienia. Zapis tego wyjątkowo koncertu trafi do sklepów 8 czerwca. Wydawnictwo nosi tytuł "35. urodziny".

 / Fot. Kubakocoj at pl.wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from WikimediZespół Dżem zagrał koncert z okazji 35-lecia 7 czerwca 2014 roku. Niemal dokładnie rok po tym wydarzeniu ukaże się na DVD, CD oraz Blu-Ray.

Zespół Dżem swój koncert rozpoczęli hitem "Wehikuł czasu". Jednym z pierwszych utworów był "Do przodu" z ich ostatniej, jak dotąd, studyjnej płyty "Muza". A potem na dobre rozkręciła się muzyczna fiesta, która została zorganizowana z okazji jubileuszu jednego z najważniejszych polskich zespołów. Podczas czterogodzinnego koncertu gościnnie wystąpili zagraniczni artyści Chris Duarte oraz Coco Montoya. W specjalnym setach z Dżemem zagrał 13-osobowy big band pod dyrekcją Andrzeja Marko, na skrzypcach przygrywał Janek Gałach, nie zabrakło również orkiestry górniczej, która pojawiła się w finale.

Tak było 7 czerwca 2014 roku w Parku Śląskim w Chorzowie, gdzie odbył się koncert z okazji 35-lecia grupy Dżem. Niemal dokładnie w rocznicę tego wydarzenia, bo w poniedziałek 8 czerwca, ukaże się najnowsze wydawnictwo zespołu Dżem, będące zapisem tamtego urodzinowego występu. Dobrych informacji dla fanów jest kilka. - To będzie zapis całego koncertu - zdradza Leszek Martinek, menedżer zespołu Dżem. Jubileuszowe wydawnictwo ukaże się też w kilku formatach.

Pierwsze to zestaw czterech płyt CD, drugi to dwie płyty DVD, oddzielne ukaże się płyta Blu-Ray, natomiast dla kolekcjonerów Dżemowych boxów będzie zestaw zawierający dwie płyty CD oraz cztery płyty CD. Podobny box został wydany również po koncercie z okazji 30-lecia Dżemu w katowickim Spodku, a także po koncercie "Dżem Symfonicznie" w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. - Dla każdego będzie coś miłego. Wszystko naprawdę pięknie wygląda, jest sporo dodatkowych atrakcji - dodaje Leszek Martinek.

Czytaj także: Paul McCartney zaśpiewał w Londynie w duecie z Davem Grohlem z Foo Fighters. Muzycy wykonali hit The Beatles (wideo)


(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.