Facebook Google+ Twitter

Dżem wystąpi w Lublinie

W zeszłym roku porwali publiczność podczas akustycznego koncertu w Filharmonii Lubelskiej, a sala wypełniona była po brzegi. Wkrótce zapowiada się powtórka z rozrywki: legenda rocka, zespół Dżem, 25 lutego zagra koncert dla lubelskich fanów.

Dżem, Filharmonia Lubelska, 10.04.2011 / Fot. Marcin IwanPrzez lata kojarzeni z charyzmatycznym liderem, Ryśkiem Riedlem, wywołali rewolucję na polskiej scenie, rodząc się na dobre w latach 80. jako jedna z najbardziej znanych grup w historii muzyki rockowej. Zawiązani na Śląsku, odbywający buntownicze próby wyrażenia siebie i wyrwania z szarej rzeczywistości bez perspektyw, stali się bezkompromisowym głosem pokoleń. Ich muzyka do tej pory łączy ludzi uniwersalnością swojego przekazu - słuchają jej ci, którzy pamiętają początki Dżemu oraz ci, którzy przeżywają bunt i pierwsze młodzieńcze uniesienia; ci, dla których "w życiu piękne są tylko chwile" i ci, którzy z trudnością odnajdują sens w swoim życiu.

Dżem przetrwał ponad trzydzieści lat mimo wielu swoich problemów, ekscesów narkotykowych swojego pierwszego lidera i jego śmierci, którego poprzez tragiczny, a jednocześnie prawdziwy żywot, wykreowano niemal na "senseja" pokoleń miłośników muzyki rockowej. Zespół nie załamał się, tworząc dalej i szukając nowego przywódcy rockowej załogi. Zacną funkcję wokalisty i jednocześnie lidera Dżemu przejął ostatecznie Maciej Balcar, który ujął publiczność swoją barwą głosu i talentem. W jego ustach każdy kawałek Dżemu brzmi naturalnie i autentycznie, co widać po granych przez kapelę koncertach, gromadzących pod scenami rzesze melomanów.

Dżem, Filharmonia Lubelska, 10.04.2011 / Fot. Marcin IwanNa koncercie z pewnością nie zabraknie największych hitów zespołu, jak "Naiwne pytania", "Whisky", "Czerwony jak cegła", "Wehikuł czasu", "Skazany na bluesa", "Do kołyski" czy pochodzącego z ostatniego albumu "Muza" utworu "Partyzant". Wiedząc, jaki klimat Panowie potrafią stworzyć podczas swoich występów, można z przekonaniem stwierdzić, że magia koncertowa Dżemu tego wieczoru gwarantowana. Bluesrockowe perełki z trafnymi tekstami ponownie będą zachwycać wrażliwych miłośników muzyki, a improwizacje wokalne Macieja Balcara zapadną w uszy niejednego.

Koncert odbędzie się w Filharmonii Lubelskiej 25 lutego 2012 r. o godz. 17., zaś bilety można nabyć w kasie Agencji Koncertowej N’n’N, w budynku Filharmonii Lubelskiej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.