Facebook Google+ Twitter

Dżem zagra w warszawskiej "Stodole"

Legendarna polska grupa bluesowa zagra dwa koncerty w Warszawie. Muzycy wystąpią w "Stodole" 3 i 4 grudnia.

 / Fot. Wikipedia/Na licencji Creative CommonsChoć zespół powstał kilka lat wcześniej, kariera Dżemu rozpoczęła się w 1980 roku, na pierwszym festiwalu w Jarocinie. Wtedy właśnie Dżem został jego laureatem. Grupa już wtedy poruszała się płynnie między rockiem, bluesem, reggae i paroma sąsiednimi gatunkami (country, boogie, funky), czego nie zaprzestała do dnia dzisiejszego.

Dżem wielokrotnie występował na takich festiwalach Rawa Blues Festiwal, Przystanek Woodstock czy wspomniany festiwal w Jarocinie. Grał przed takimi wykonawcami jak The Rolling Stones, ZZ Top, Eric Clapton, czy chociażby jak w tym roku - AC/DC.

Grupa będzie promować swój ostatni krążek "Muza", wydany po sześcioletniej przewie od albumu "2004". Jest to również drugi płyta z wokalistą Maciejem Balcarem i pierwszy album bez klawiszowca Pawła Bergera, którego zastąpił Janusz Borzucki, znany z "Gangu Olsena". Do płyty, na której znajdziemy 12 nowych utworów, dołączono DVD z filmem zarejestrowanym w trakcie tworzenia albumu. Longplay wydany 16 listopada zdążył już dotrzeć do pierwszego miejsca na liście OLiS.Dżem
3 i 4 grudnia, Stodoła
Wejście do klubu od godz. 19
Ceny biletów:
przedsprzedaż: 38 zł
w dniu koncertu: 45 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.