Facebook Google+ Twitter

Dziadek z Wehrmachtu. Muzeum Śląska Opolskiego opowie o losach Polaków wcielonych do Wehrmachtu

W Muzeum Śląska Opolskiego odbędzie się wystawa pt. "Dziadek z Wehrmachtu". Ekspozycja przedstawia losy osób służących w czasie II wojny światowej w niemieckim wojsku, a następnie mieszkających na terenie Polski.

 / Fot. Bundesarchiv, Bild 146-1989-034-21 / Mensing / CC-BY-SA [CC BY-SA 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], Wikimedia CommonWe wtorek o godz. 17 odbędzie się otwarcie wystawy "Dziadek z Wehrmachtu" w Muzeum Śląska Opolskiego. Dane statystyczne podają, że do sił zbrojnych III Rzeszy powołano około pół miliona Polaków, najczęściej mieszkańców województw pomorskiego i śląskiego.

To wspomnienia byłych żołnierzy Wehrmachtu stały się inspiracją do stworzenia wystawy w Muzeum Śląska Opolskiego. Chodzi o relacje 48 osób głównie z Górnego Śląska, Pomorza, Warmii i Mazur. Dzięki nim udostępniono pamiątki, zdjęcia i dokumenty oraz nagrane w formie audio i wideo wzruszające opowiadania "świadków historii" i członków ich rodzin.
Muzeum Śląska Opolskiego, ul. św. Wojciecha 13, 10.03, godz. 17, wstęp wolny.

Czytaj także: Danuta Siedzikówna, ps. Inka została zidentyfikowana wraz z czterema innymi żołnierzami wyklętymi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na giełdzie, dawniej samochodowej dziś wszelakich rupieci ze śmietników Europy w Słomczynie wielkim zainteresowaniem cieszą się stare oprawione fotografie bądź portrety dziadków z Wermachtu. Kupują je lemingi , piękny portret przodka jest przepustką do kariery.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziadek w wermachcie a potomek jako przydupas pani Anieli. Przydupasem Katarzyny był książę więc nie ma się czego wstydzić, grono znakomite.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.