Facebook Google+ Twitter

Dziadek z Wehrmachtu. Muzeum Śląska Opolskiego opowie o losach Polaków wcielonych do Wehrmachtu

W Muzeum Śląska Opolskiego odbędzie się wystawa pt. "Dziadek z Wehrmachtu". Ekspozycja przedstawia losy osób służących w czasie II wojny światowej w niemieckim wojsku, a następnie mieszkających na terenie Polski.

 / Fot. Bundesarchiv, Bild 146-1989-034-21 / Mensing / CC-BY-SA [CC BY-SA 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], Wikimedia CommonWe wtorek o godz. 17 odbędzie się otwarcie wystawy "Dziadek z Wehrmachtu" w Muzeum Śląska Opolskiego. Dane statystyczne podają, że do sił zbrojnych III Rzeszy powołano około pół miliona Polaków, najczęściej mieszkańców województw pomorskiego i śląskiego.

To wspomnienia byłych żołnierzy Wehrmachtu stały się inspiracją do stworzenia wystawy w Muzeum Śląska Opolskiego. Chodzi o relacje 48 osób głównie z Górnego Śląska, Pomorza, Warmii i Mazur. Dzięki nim udostępniono pamiątki, zdjęcia i dokumenty oraz nagrane w formie audio i wideo wzruszające opowiadania "świadków historii" i członków ich rodzin.
Muzeum Śląska Opolskiego, ul. św. Wojciecha 13, 10.03, godz. 17, wstęp wolny.

Czytaj także: Danuta Siedzikówna, ps. Inka została zidentyfikowana wraz z czterema innymi żołnierzami wyklętymi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na giełdzie, dawniej samochodowej dziś wszelakich rupieci ze śmietników Europy w Słomczynie wielkim zainteresowaniem cieszą się stare oprawione fotografie bądź portrety dziadków z Wermachtu. Kupują je lemingi , piękny portret przodka jest przepustką do kariery.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziadek w wermachcie a potomek jako przydupas pani Anieli. Przydupasem Katarzyny był książę więc nie ma się czego wstydzić, grono znakomite.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.