Facebook Google+ Twitter

Działacz Lewicy a sprawa Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-22 07:46

Lewicowy działacz samorządowy Grzegorz K. może mieć związek z zamordowaniem Krzysztofa Olewnika - uważa "Rzeczpospolita".

Gazeta pisze, że Grzegorz K. mógł był chroniony przez wysokich funkcjonariuszy policji, którzy odmówili założenia podsłuchu lokalnemu politykowi.

W 2002 roku Grzegorz K. skontaktował rodzinę porwanego z pewnym gangsterem, który proponował pomoc w odnalezieniu Krzysztofa Olewnika. Policja, licząc na to, że działacz SLD doprowadzi ją do porywaczy, chciała założyć mu podsłuch. Wniosek jednak został odrzucony rzekomo z polecenia komendanta wojewódzkiego policji.

Grzegorz K. skontaktował ojca Krzysztofa Olewnika z gangsterem z Sierpca Eugeniuszem D., który twierdził, iż ma kontakt z porywaczami. Na potwierdzenie tych słów dał Włodzimierzowi Olewnikowi listy pisane przez jego syna. Przy spotkaniach biznesmena z gangsterem zawsze był Grzegorz K. Dlatego policja liczyła, że może on pomóc w odnalezieniu Krzysztofa Olewnika.

Nie wiadomo, komu zależało na tym, żeby Grzegorzem K. policja nie zajmowała się. Nic o tej sprawie nie chce mówić szef policyjnej grupy poszukującej przez trzy lata porwanego Remigiusz M. Grzegorz K. odpowiada, że nic nie wie o planach policji wobec jego osoby.

Więcej o sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.