Facebook Google+ Twitter

Działacze Greenpeace przeniesieni z Murmańska do Petersburga

Greenpeace poinformował, że 30 zatrzymanych w Rosji działaczy tej organizacji przeniesiono z Murmańska do Petersburga. Nie znane są przyczyny zmiany aresztu.

 / Fot. Salvatore Barbera - Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic license.Dyrektor Greenpeace powiedział w piątek, że przeniesienie 30 zatrzymanych ekologów potwierdziło wielu dyplomatów. "Zatrzymani wcale nie powinni znajdować się w areszcie. Powinni móc dołączyć do rodzin i zacząć normalne życie" - mówił Kumi Naidoo, którego cytuje Gazeta.pl. Dodał też, że nie ma gwarancji, iż w nowym areszcie działacze organizacji będę mieli lepsze warunki. Wśród zatrzymanych jest Polak, Tomasz Dziemiańczuk.

Działaczy Greenpeace zatrzymano na wodach międzynarodowych. Protestowali przeciwko planom wydobycia ropy naftowej w Arktyce. Rosyjski sąd aresztował ich na dwa miesiące. Termin ten upływa 24 listopada. Ekolodzy odpowiedzą za czyny chuligańskie, za co grozi im 7 lat pozbawienia wolności. Wcześniej zmieniono kwalifikację prawną czynu, bo początkowo prokuratura oskarżyła ich o piractwo, za co mogli spędzić nawet 15 lat w łagrze.

Sprawę skomentował wczoraj premier Miedwiediew, który zapewnił, że zostanie rozpatrzone "w ścisłej zgodzie z prawem Rosji i poszanowaniem zasad sprawiedliwości".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.