Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19719 miejsce

Działacze PiS spuścili piłkarzy łukowskich Orląt do okręgówki

Niedowierzanie, wyzwiska, domaganie się zmian w sposobie zarządzania klubem. Kibice nie radzą sobie z oceną sytuacji. Mleko jednak rozlane. Czy piłkarze Orląt bez skrzydeł, a nawet piór poderwą się do lotu?

 / Fot. Jerzy KirzyńskiNad klubem, a zwłaszcza sekcją piłki nożnej od dawna gromadziły się czarne chmury. Jedni kibice żyli wspomnieniami z końca lat 90. Kiedy to drużyna występowała w III lidze i jedną nogą była już w drugiej. Inni przywoływali dotarcie do 1/32 finału Pucharu Polski w sezonie 2000/2001.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiJeszcze są i tacy, którzy pamiętają, z łukowską piłką związanych, Krzysztofa Rzeźnego, Cezarego Kucharskiego, Dariusza Solnicę, Dariusza Dziewulskiego, Jacka Kosmalskiego czy grających na zapleczu Ekstraklasy: Przemysława Rodaka, Cezarego Demianiuka, Marcina Paszkowskiego i innych.

Najlepsi zawodnicy odchodzili, zmieniali się trenerzy, a okręt nabierał wody. Sterowanie ręczne burmistrza na niewiele się zdawało, pogłębiało w klubie chaos i niepewność. Orlęta obniżały loty.

 / Fot. Jerzy Kirzyński„W ŁKS Orlęta Łuków wybrano nowe władze. Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego, które odbyło się 16 stycznia 2015 r., powołano nowy 10-osobowy zarząd, a na stanowisko prezesa wybrano Tomasza Trybonia.
W skład nowego Zarządu Łukowskiego Klubu Sportowego Orlęta Łuków weszło 10 osób - podajemy za Podlasiem 24.pl - Pięć z nich tworzy Prezydium Zarządu.
Wiceprezesami zostali Alina Kaźmierczak i Jacek Jakubowski. Skład Prezydium Zarządu Klubu uzupełnili Adam Kulik i Bartłomiej Bryk.
Ponadto do zarządu zostali wybrani: Cezary Pasik, Dariusz Orzeł, Jacek Konopiński, Jacek Zabłocki, Arkadiusz Kiryła.
Komisję rewizyjną tworzą Arkadiusz Kasznia, Tomasz Jaroszkiewicz i Arkadiusz Wróbel”.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiPiłkarzom jednak nadal nie wiodło się tak na wyjazdach, jak i u siebie. Remisują z Orionem Niedrzwica Duża, Podlasiem Kock, Hetmanem Żółkiewka, Granicą Dorohusk, przegrywają z Włodawianką Powiślakiem Końskowola, Kryształem Werbkowice czy Lutnią Piszczac.

Z dorobkiem 33 punktów / lider Podlasie Biała Podlaska zebrał 70 pkt./ i stosunkiem bramek 43:51 drużyna nie zdołała się  / Fot. Jerzy Kirzyńskiutrzymać w IV lidze i spadła, po raz pierwszy w historii klubu, do okręgówki.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiStało to się gdy burmistrzem Łukowa jest Dariusz Szustek, sekretarzem miasta Ryszard Szczygieł. Przewodniczącym Rady Krzysztof Jodełko, wiceprzewodniczącym Zygmunt Celińscy / wszyscy PiS/.

Robert Dołęga To jest sport. Jedni wygrywają, inni zaś przegrywają. Ale, z drugiej strony, przegrać też trzeba umieć.. Mam  / Fot. Jerzy Kirzyńskinadzieję, że znajdą się winni, którzy wezmą na siebie tę porażkę...

Łukasz Kaczor Jak powiedziałem o tej "sensacji" ojcu, który grał w Orlętach za czasów trenerów Matwiejenki i Gruli, powiedział tylko jedno. WSTYD

 / Fot. Jerzy KirzyńskiMariusz Gajownik Nie ma co się łamać, wyjazdy będą bliżej, a to derby w Staninie, a to wyjazd do Jeleńca… to tylko niektóre opinie zatroskanych kibiców łukowskich Orląt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ewidentnie zła wola, "tfu", kaczora, doprowadziła do dramatu tego zacnego klubu. A wystarczyło dofinansować kilku arbitrów, przekonać kilku rywali, a utrzymanie w lidze by było ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznaję rację tym, którzy twierdzą, że zbyt dużo zdjęć może tekstowi zaszkodzić...Miałam kłopoty z koncentracją przy czytaniu. Abstrahując od faktu, że taki nadmiar „brzydko wygląda”. A temat poważny, dla kibiców sporej wagi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.