Facebook Google+ Twitter

Działacze PiS z Wołomina walczą o pomnik Lecha Kaczyńskiego

Hiszpański pisarz Carlos Ruiz Zafón zauważył, że są osoby, które się pamięta i osoby, o których się śni. Trudno dociec, które z nich mają w życiu, większy szacunek i wartość. To jednak pewne - Lech Kaczyński u jednych zasłużył na pamięć, a drugim się śni.

Od dłuższego czasu w Wołominie trwają starania w sprawie budowy popiersia byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Opory w podzielonym społeczeństwie miasta i powiatu wstrzymują realizację celu. Tymczasem niedawno odsłonięto w Piszu tablicę pamiątkową Lecha Kaczyńskiego. Przygotowanie i wmurowanie jej trwało około pół roku. Zajmowali się tym działacze PiS. W Wołominie też chodzą, a nawet jeżdżą koło sprawy działacze prezesa Kaczyńskiego. Jak na razie bez skutku. Sporny problem budowy trafił do prokuratury.

Projekt popiersia, w założeniu jego autora Jerzego Nowickiego, jest gotowy. Pomnik ma mierzyć około 1,80 m wysokości i powinien być wykonany z czarnego granitu. Na cokole będzie wygrawerowany napis: "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński 1949–2010".

Odsłonięcie pomnika najpierw przymierzano na 11 listopada 2011 roku. Plany pokrzyżowały warunki prawne. Popiersie miało stanąć przy drodze. Lokalni radni Platformy Obywatelskiej wszczęli awanturę i sprawa utkwiła w martwym punkcie. Trafiła do prokuratury.

Pomnik stał się kością niezgody, więc przedsięwzięcie stanęło w miejscu. W doniesieniu do prokuratury zarzucono pracownikom urzędu miasta Wołomina bezprawne działanie w trakcie przygotowań budowy i niedopełnienie obowiązków przy wyznaczaniu terenu pod budowę oraz wycinkę drzew bez zezwolenia.

Prokuratura Rejonowa w Wołominie przyjęła doniesienie i wszczęła śledztwo z art. 231 par. 1 kodeksu karnego, czyli o niedopełnienie obowiązków przez pracowników urzędu. Z treści doniesienia wynika, że do niedopełnienia obowiązków miało dojść podczas prac w pasie drogowym - powiedział mediom szef wołomińskiej prokuratury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

rafi
  • rafi
  • 08.05.2012 12:58

niech sobie cholota pisowska stawia pomniki u siebie na podworku tak dalej pojdzie caly kraj zasmieca tymi pomnikami Lecha
A KIM ON BYL ZE TAK SIE ZASLUZYL DLA POLSKI CZYM?PYTAM CZYM?

Komentarz został ukrytyrozwiń
><
  • ><
  • 06.05.2012 18:42

Zdrajcom będą budowane szubienice .... wiadomo o kogo chodzi ,kto zdradził!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będę ukrywać, że nigdy nie byłam zwolenniczką PiS, ale to, co się w ostatnim czasie dzieje przyprawia mnie o mdłości! Czy w moim kraju nie może być normalnie? W jakim innym kraju stawia się setki pomników? Nie chcę wspominać tu o zasługach, za które takowe pomniki powstają! I do czego ma posłużyć kolejny pomnik tego typu? Pewnie znowu będzie traktowany jak kaplica, będą odprawiane przed nim modły, stawiane wieńce, znicze - jednym zdaniem - następny cmentarz na ulicy! W ilu miejscach na raz może być pochowany jeden człowiek?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 06.05.2012 17:59

A czołgi mają ??

Komentarz został ukrytyrozwiń
:))
  • :))
  • 06.05.2012 16:57

To niech PIS zrobi ściepę i ufunduje kolejny pomnik, a nie wyszarpuje kolejne pieniądze z kieszeni polskich podatników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.