Facebook Google+ Twitter

"Działacze trzymając się swoich stanowisk czerpią korzyści ze sportu"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-25 14:01

Po występach na Igrzyskach Olimpijskich do Polski wracają członkowie naszej ekipy. Zdaniem wielu komentatorów polski sport potrzebuje teraz zmian.

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Dariusz Wołowski mówi, że najgłębsze reformy powinny objąć władze i działaczy związków sportowych. Nazywa ich "zarazą żerującą na polskim sporcie". Dziennikarz jest zdania, że sport jest dziedziną w której najmocniej przetrwały komunistyczne fundamenty. Wołowski dowodzi, że działacze trzymając się swoich stanowisk czerpią korzyści ze sportu, niewiele dając w zamian.

Zdaniem dziennikarza "Gazety Wyborczej" stosunek wielu działaczy do sportu obrazuje skandal, do jakiego doszło w wiosce olimpijskiej w Pekinie. Jednego z polskich działaczy znaleziono rano,
śpiącego na trawniku.

Już podczas igrzysk do opinii publicznej dochodziły sygnały o niepokojących sytuacjach. Po nieudanych występach polskich florecistek, za porażkę winiły one między innymi trenerów i działaczy Polskiego Związku Szermierki.

Dziennikarz sportowy Programu III Polskiego Radia Michał Olszański uważa jednak, że sportowcy nie powinni mówić o tym podczas zawodów. Dodaje, że rewolucja w związku powinna się dokonać, lecz na oświadczenia tego typu jest czas po igrzyskach.

Gruntowne zmiany w Polskim sporcie zapowiada minister sportu Mirosław Drzewiecki.
Polscy sportowcy zdobyli w Pekinie, podobnie jak w Atenach, 10 medali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.