Facebook Google+ Twitter

Działania proekologiczne Straży Miejskiej Wrocławia

W ramach wspierania działań proekologicznych Straż Miejska Wrocławia coraz częściej przesiada się do pojazdów napędzanych elektrycznie bądź hybrydowo. W ten sposób funkcjonariusze dbają o środowisko.

 / Fot. Fot. Materiały prasowe Straży Miejskiej WrocławiaWrocławskiej Straży Miejskiej ekologia szczególnie leży na sercu. W związku z tym, już od kilku lat, funkcjonariusze straży korzystają z pojazdów
napędzanych elektrycznie lub hybrydowo.

Obecnie, oprócz pięciu skuterów o napędzie elektrycznym, straż posiada również samochody Mitsubishi i-MiEV oraz Toyotę Prius. Wszystkie te pojazdy znakomicie spisują się na wrocławskich drogach. Zalety tego typu pojazdów są ogromne. Nie tylko nie zanieczyszczają one środowiska, ale i przyczyniają się do zmniejszania wydatków na paliwo.

Niedawno Straż Miejska wzbogaciła się o kolejne auto napędzane elektrycznie (produkcja koncernu Mitsubishi o mocy 66 KM). Do dyspozycji kierowcy jest tylko gaz i hamulec, natomiast skrzynia biegów jest automatyczna. Przewidywany zasięg to 150 kilometrów, co, jak na warunki miejskie, zupełnie wystarcza.

Ciekawie rozwiązano sprawę ładowania akumulatorów. Bardzo szybko włącza się system odzyskiwania energii hamowania, dzięki czemu akumulatory się ładują. Oprócz tego auto można podłączyć do zwykłego gniazdka. Ładowanie trwa wtedy do sześciu godzin. Lepszy efekt uzyskuje się poprzez podłączenie samochodu do specjalnego terminala szybkiego ładowania. W ciągu 30 minut można uzyskać 80 procent mocy.

Strażnicy Miejscy przejeżdżają dziennie około 120 kilometrów, a więc zasięg auta jest odpowiedni. Nieduże rozmiary pojazdu pozwalają na ekologiczne patrolowanie wrocławskich podwórek, wąskich ulic czy przystanków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.