Facebook Google+ Twitter

Działania rządu koncentrują się na przeciwdziałaniu kryzysowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-19 08:58

Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak przyznał, że spowolnienie gospodarki jest faktem. Od listopada zanotowano w kraju prawie 9-procentowy spadek produkcji.

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia podkreślił, że działania rządu koncentrują się na przeciwdziałaniu kryzysowi. Sławomir Nowak wyjaśnił, że koalicja dąży do likwidacji zbędnych przepisów, zaproponowała także pakiet stabilizacyjny wzmacniający gospodarkę.

Według ministra Nowaka, wprowadzenie skutecznych rozwiązań nie jest możliwe bez współpracy wszystkich klubów parlamentarnych i prezydenta. Sekretarz stanu w kancelarii premiera dodał, że relacje na linii koalicja rządząca- Lech Kaczyński- opozycja parlamentarna w sprawie pomocy dla polskiej gospodarki nie zawsze przebiega bezproblemowo.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w listopadzie polskie firmy wyprodukowały blisko 9 procent towarów mniej niż w tym samym czasie przed rokiem. Dane te zaskoczyły analityków, którzy spodziewali się spadków, ale dużo mniejszego rzędu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.