Facebook Google+ Twitter

Działania władz Platformy nie podobają się partyjnym dołom

Jedna jaskółka buntu nie czyni, ale rozchodzi się smrodek.

O przejściu Joanny Kluzik – Rostkowskiej do Platformy Obywatelskiej pisano już wiele i w różnej formie.
Obowiązują dwa opisy tego kroku.

Pierwszy mówi o dokonaniu słusznego wyboru w imię obrony polskiej demokracji przed Kaczyńskim. Wielu ludziom nie podoba się takie tłumaczenie sprawy, bo to przecież starania Joanny wysforowały Kaczyńskiego do 47 proc. poparcia w wyborach prezydenckich, a pamiętajmy z jakiego pułapu startował? Tak więc wątpliwości są w pełni uzasadnione. Opisujący to wydarzenie w ten sposób nazywają to wydarzenie transferem politycznym. Premier stwierdził, że buduje wielką BARCELONĘ w polskiej polityce. Nie będę się tu pastwił i wymieniał jakie nazwy drużyn przychodzą mi do głowy. Zostawiam to czytelnikom.

Druga wersja mówi już o czym innym. Nazywane jest to dosadnie i często bardzo brzydko. Najłagodniejszymi określeniami jakie można przytoczyć to zdrada i kupienie sobie stołka w przyszłym parlamencie. Palikot u Moniki Olejnik użył nawet słowa powszechnie uznawanego za obraźliwe, ale Palikot jaki jest każdy widzi.

Ja, członek PJN-u, powinienem mieć ogromny żal do naszej byłej przewodniczącej. Jednak to, że jest mi tak po ludzku przykro nie przekłada się na agresję wobec Joanny Kluzik – Rostkowskiej. Nie jest to zdarzenie, które absorbuje mnie koleżanki i kolegów bez reszty. Wiemy jak ciężko musimy pracować na zaufanie i nie mamy czasu na gorzkie żale.

Te gorzkie żale i wściekłość pojawiły się gdzie indziej. Śląska Platforma gotuje się w swoim wnętrzu. Działacze tej super partii dostali prezent w postaci jedyneczki w Rybniku. Czują się oszukani. Można to zrozumieć. Tak wielu ludzi pracuje w terenie na wynik partii i nagle wrzuca im się spadochroniarza. To jest mało smaczne.

Dotychczas te protesty były takie słabe raczej. Wypowiadali się lokalni działacze. Relacjonował to TVN na zasadzie takiej fajnej zajawki. Tusk i Tomczykiewicz nie reagowali, bo wiedzą, że jak się o czymś nie mówi to w ciągu miesiąca, dwóch samo przyschnie i będzie po sprawie. Jednak na tym idealnym scenariuszu pojawiła się rysa. Zarząd Województwa Śląskiego nie otrzymał absolutorium z wykonania budżetu. Może to nie jest rzecz dla ogółu jakaś ważna, ale dla Tomczykiewicza to jest prztyczek. Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej i lider śląskich jej struktur jest ojcem chrzestnym koalicji w Sejmiku Śląskim. Wbrew radnym PO przeforsował koalicje z PSL- em i Ruchem Autonomii Śląska. Jerzy Buzek był wściekły na to rozwiązanie i stanowczo protestował. Jego żona Ludgarda również nie miała zamiaru podnieść ręki za tą koalicją. W końcu w wielkich bólach urodził się ten twór. Może teraz marszałek śląski Matusewicz tłumaczyć brak absolutorium pomyłką i brakiem obecności ja tam mam przecieki od wiewiórek i wiem, że to była manifestacja przeciw poczynaniom wierchuszki Platformy. Jak daleko pójdzie ten sprzeciw ? Pożyjemy, zobaczymy...

Dla mnie jako mieszkańca Śląska ta koalicja jest skandalem. Nie podważam wyborów członków RAŚ do sejmiku. To jest demokracja i ludzie tak zdecydowali. Jednak nobilitacja RAŚ-u w postaci włączenia ich do zarządu wojewódzkiego to już tylko i wyłącznie zasługa Platformy, a w szczególności szefa śląskich struktur Tomczykiewicza. I z tym się nie zgadzam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

@ Waldemar Janeda

/I jeszcze jedno co nas wyróżnia na tle innych partii z całą mocą podkreślamy, że my podatków nie podniesiemy niech Pan zarząda takiej deklaracji od tych wielkich partii gwarantuję, że nie otrzyma Pan takiego zapewnienia. /

Nie podniesiemy podatków - ładnie brzmiące hasło. Jestem za.

Ale po pierwsze, proszę sprecyzować, co oznacza słowo "podatek". Dla mnie jest to każde obciążenie, nałożone przymusem przez państwo. Choć może się akurat nazywać inaczej: opłata, składka, itp.

Po drugie, aby nie być gołosłownym, niepodniesienie podatków w sytuacji Polski może ( według mnie musi)
skutkować cięciem wydatków. ( oby)

Rzucenie hasłem to mało. Chcąc być uczciwym wobec wyborców, trzeba iść za ciosem i sprecyzować, komu, w jakiej kolejności i ile zabierzecie. Jeśli bowiem sądzi Pan, że w obecnej sytuacji Polski (deficyt, dług), polityka zaciskania pasa nie będzie konieczna, nazwę Pana nieuzasadnionym optymistą.

W deklaracjach nie można być tylko dobrym wujkiem. Szczególnie, jeśli z taką mocą podkreślacie swą moralną postawę i konserwatywny światopogląd.
Czy mieści się w nim mówienie całej prawdy ..?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Janeda
  • Waldemar Janeda
  • 24.06.2011 16:49

Nie wiem czy Pan się czepia? Jest Pan dociekliwy, a ja to lubię. Nie możemy rozmawiać o współrządzeniu z SLD, gdyż nasze poglądy są konserwatywne w sferze światopoglądowej i nie da się tylko dla zdobycia władzy dogadać się z formacją tak nam daleką. Natomiast nie nawołujemy do wykreślenia SLD zżycia politycznego. Lewica jest potrzebna. Moim konikiem jest polityka społeczna i nie widzę przeszkód, by np.współpracować nad jakimś projektem z tej dziedziny. Kwestii śląskiej już nie poruszam, bo powiedział Pan, że nie zna sprawy. O postawie moralnej, czy ideologicznej warto mówić. To co Panu opisałem wyjaśnia Panu coś na mój temat gorsz jest taka magma z której jasno nic nie wynika. I jeszcze jedno co nas wyróżnia na tle innych partii z całą mocą podkreślamy, że my podatków nie podniesiemy niech Pan zarząda takiej deklaracji od tych wielkich partii gwarantuję, że nie otrzyma Pan takiego zapewnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Waldemar Janeda

/ Z pewnością rozmowy koalicyjne nie są możliwe z SLD./

I o to chodziło. Wyborcy mają już zatem zdefiniowany jeden hipotetyczny przykład będący niedopuszczalnym skandalem, niemieszczącym się w ramach demokracji. Według PJN.


/ Natomiast jeśli pana nie rusza fakt, że wicemarszałkiem sejmiku jest Pan Gorzelik, który publicznie powiedział, że nie czuje żadnych więzi z Polską i nie ma wobec niej żadnych zobowiązań to już pana ocena i mnie wypada to tylko zakceptować. /

Mówiłem, że nie oceniam. Nie znam sprawy. Kontekstu, chronologii, szczegółów.


/Jakaś postawa w kwesti moralnej, czy ideologicznej obowiązuje i ja się tego trzymam mimo, że wzbudza to u kogoś sprzeciw. /

U mnie wzbudza sprzeciw. Sformułowanie " jakaś postawa".
Czepiam się. Wiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
waldemar janeda
  • waldemar janeda
  • 24.06.2011 13:11

A proszę bardzo, choć jestem tylko szeregowym członkiem. Z pewnością rozmowy koalicyjne nie są możliwe z SLD. To wiedza z wystąpienia Pawła Kowala, które wygłosił do delegatów na I zjeździe. Demokracja jest zła, ale nikt nie wymyślił nic lepszego i ja się z tym zgadzam. Natomiast jeśli pana nie rusza fakt, że wicemarszałkiem sejmiku jest Pan Gorzelik, który publicznie powiedział, że nie czuje żadnych więzi z Polską i nie ma wobec niej żadnych zobowiązań to już pana ocena i mnie wypada to tylko zakceptować. Natomiast nazwa partii Polska Jest Najważniejsza i moje przekonania nie pozwalają mi przejść nad tym do porządku dziennego. Jakaś postawa w kwesti moralnej, czy ideologicznej obowiązuje i ja się tego trzymam mimo, że wzbudza to u kogoś sprzeciw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Waldemar Janeda

/Dla mnie jako mieszkańca Śląska ta koalicja jest skandalem. Nie podważam wyborów członków RAŚ do sejmiku. To jest demokracja i ludzie tak zdecydowali. Jednak nobilitacja RAŚ-u w postaci włączenia ich do zarządu wojewódzkiego to już tylko i wyłącznie zasługa Platformy, a w szczególności szefa śląskich struktur Tomczykiewicza. I z tym się nie zgadzam./

Wybory do sejmiku to według Pana demokracja, ale zawieranie koalicji widać już niekoniecznie mieści się w pańskim rozumieniu tego słowa. Nazywa Pan to skandalem.

Nie oceniam.
Na wszelki jednak wypadek proszę publicznie zadeklarować Waszym wyborcom teraz, z kim na pewno nie wejdziecie w koalicję albo z kim wejdziecie w przyszłym Sejmie.

To tak, żeby ludzie wiedzieli jaka jest różnica między demokracją a skandalem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.