Facebook Google+ Twitter

Dziarski dziadek vs Berkut

Dziarski dziadek uzbrojony w laskę zaatakował funkcjonariuszy specjalnych oddziałów MSW "Berkut". NA Ukrainie się dzieje. Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Podanie się do dymisji premiera Mykoła Azarowa nie satysfakcjonuje opozycji. Domagają się ustąpienia ze stanowiska samego prezydenta Ukrainy. Jednocześnie docierają informacje, że dowódcy wojskowi chcą, aby został wprowadzony na terenie Ukrainy stan wyjątkowy.

 / Fot. Twitter.com / kresy.plSłowa poparcia dla kijowskiego Majdanu płyną z niemalże całej Europy. Warszawski Pomnik Małego Powstańca został udekorowany ukraińską flagą. Opublikowano list poparcia dla Majdanu podpisany przez tzw. autorytety III RP. Widnieją tam podpisy - jak podaje portal kresy.pl - Adama Michnik, Zygmunta Baumanna, Tomasza Lisa, Jacka Żakowskiego i tzw. "dzieci resortowych". Zabrakło podpisu Lecha Wałęsy, Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka. "Gdyby polscy kibole budowali z płonących opon barykadę na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie oraz szturmowali siedzibę Donalda Tuska, to Michnik z Baumanem - napisał ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski demaskując hipokryzję naszych autorytetów - na klęczkach prosiliby prezydenta Komorowskiego o wprowadzenie stanu wojennego".

Jak potoczą się losu Ukrainy? Jak to wpłynie na stosunki polsko-ukraińskie? Czy powrócą demony z przeszłości i walka z UPA? Czas pokaże. Jak na razie do walki z Berkutem ruszył uzbrojony w laskę dziarski dziadek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

A Polacy chcą odzyskać Lwów. Może warto wysłać tam swoje wojska i zabrać co nasze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

" - Bandera zainspirował jednak rzeź na Wołyniu, w wyniku której zostało zamordowanych przeszło 100 tys. Polaków. Nie odpowiada więc za ludobójstwo?
- To brednia. Dokładnie śledziłem historię OUN i wiem, że to po prostu nieprawda. Owszem, Bandera zalecał stosowanie radykalnych metod, ale przecież z okupantem należy walczyć wszystkimi metodami. Tym bardziej kiedy ten okupant nie chce opuścić twojej ziemi."

"- Obecne granice Ukrainy są sprawiedliwe?
- Nacjonalista to ktoś, kto dąży do zjednoczenia wszystkich ziem etnicznych swojego narodu, tych, gdzie Ukraińcy żyli od tysięcy lat. Inaczej nie można go nazwać nacjonalistą. Po wojnie operacja "Wisła"" spowodowała, że Ukraińcy z tych ziem etnicznych zostali wyrzuceni i sprawiedliwość nakazywałaby, aby te ziemie do Ukrainy wróciły. Mówię o Przemyślu i kilkunastu innych powiatach."

"- Ukraina nie może być jednak w Unii i jednocześnie domagać się zmiany granic.
- Miejsce Ukrainy nie jest w Unii, to byłoby sprzeczne z ideą państwa narodowego. W Polsce też jest zresztą wiele osób niezadowolonych z tego, że struktury ponadnarodowe ograniczają suwerenność państwa."

http://www.rp.pl/artykul/107684,1083009.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzi Pan Panie Grzegorzu, kogoś bardzo zbulwersował widok dziadka jak laseczką okłada berkutowców. Już filmik zablokowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obawiam się, że tak. Zadajmy sobie pytanie: czy p. Tiahnybok i jeszcze radykalniejsi od niego wyznawcy kultu OUN-UPA chcą wprowadzić UA do UE? Liczą na to, że będą tam mogli praktykować swój stosunek do mniejszości seksualnych i synów Izrael, wedle tego budować swoje państwo? Nie wyciągają wniosków z losów np. od paru lat o niebo bardziej umiarkowanego Frontu Narodowego we Francji /15-20% poparcia i troje posłów w parlamencie)?

Otóż moja wielka obawa jest następująca. Przyłączyli się do Euromajdanu, by doprowadzić do radykalizacji, nawet wojny domowej, by zdobyć władzę siłą, nawet w okrojonej Ukrainie, bo chyba rozumieją również i to, że Rosja nie odda pod ich dyktaturę ani swoich rodaków ani np. lojalnych wobec niej Tatarów w Małorosji (Odessa itd.) ani na Krymie. Co działoby się dalej? Oto jest poważne pytanie, a nie czy parlament w Kijowie uchwali to czy tamto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to znaczy, że Polacy popierają na Ukrainie opcję najbardziej antypolską z możliwych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W radzie najwyższej padł pomysł aby Ukraina zbyła federacją regionów. Co na to opozycja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bronku (to do komentatora z fb) proszę zdefiniować kto to jest "wy"? Do kogo Pan kieruje te słowa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj w Radzie Najwyższej miała się odbyć debata na temat ustawy o amnestii dla uczestników zamieszek w Kijowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie jestem w stanie czytać to, co W. Sz. P. Kolega napisał o sprawach ukraińskich bez konieczności dodania mniej lub bardziej złośliwego komentarza. Tam się toczy bezwzględna gra wielkich mocarstw o rynek zbytu, za i przeciw odgrywaniu przez Rosję Putina znacznej roli w Europie, wreszcie o białych imigrantów dla Niemiec, którzy mogliby zrównoważyć zagrożenia opisane w książce Thilo Sarrazina. Nie dziwi mnie, że w tej walce bronią stał się również szczyt obłudy. Oby już w tym roku nie okazało się, że ta walka odbędzie się również na polski rachunek, np. na rachunek Przemyśla, Chełma itd.

No ale pora już na mnie wracać do pewnego tematu, co do którego podjąłem pewne zobowiązania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Była premier Julia Tymoszenko napisała do Majdanu, że dymisja rządu i odwołanie ograniczających wolności demokratyczne ustaw to za mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.