Facebook Google+ Twitter

Dzieci bawiły się wspaniale

Program był bardzo urozmaicony, wszystkie zajęcia odbywały się poza szkołą w różnych ciekawych miejscach. Zwiedzono Mini ZOO, wolsztyński skansen, dużo satysfakcji dało zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego oraz klasztoru.

Program tzw. Dziecińca był bardzo urozmaicony, prawie wszystkie zajęcia odbywały się poza szkołą w różnych ciekawych miejscach. Dyrektor Mariola Chrapa wraz z wychowawczyniami Joanną Kulus i Lucyną Musielak robiły wszystko żeby dzieci nie nudziły się. W trakcie dziesięciodniowego ( 30.06. - 11.07.) turnusu każdego dnia zajęcia odbywały się w innym ciekawym miejscu. Zwiedzono Mini ZOO w Nowym Tomyślu, wolsztyński skansen, były w klasztorze Ojców Oblatów w Obrze. Oprócz typowego zwiedzania dzieci w gospodarstwie agroturystycznym w Cichej Górze miały okazję zapoznać się jak mieszkali i jak pracowali mieszkańcy wsi przed dziesiątkami lat. W trakcie pobytu same uczestniczyły w codziennym życiu i wykonywały pewne prace np. pranie bielizny przy użyciu „tary” czyli prymitywnej blaszanej tarki.
Pozostałe zajęcia to zapoznanie się z działalnością wolsztyńskiej biblioteki oraz wyjazd do kina w Zielonej Górze i zajęcia w sali zabaw „Dinopolis” przy ul. Komorowskiej w Wolsztynie.
Dzieciniec sponsorowany był między przez Urząd Miasta, Nadobrzański Bank Spółdzielczy w Rakoniewicach i rodziców. Odpłatność rodziców wynosiła 50 zł co pokrywało koszty przejazdów autobusem PKS do miejsc zwiedzanych.
Wychowawczynie za prowadzenie dziecińca nie otrzymywały dodatkowego wynagrodzenia.
Mimo pogody w kratkę dzieci i rodzice są bardzo zadowolone, robiłyśmy wszystko żeby uśmiechy zadowolenia na twarzach podopiecznych gościły przez cały czas pobytu – mówią zgodnie wychowawczynie.
Dzieciniec zakończono ogniskiem w Ruchockim Młynie gdzie dzieci oprócz tradycyjnych kiełbasek i innych smakołyków otrzymały dyplomy i drobne upominki.
W dziecińcu udział 30 dzieci, mogłoby być więcej ale niestety środki finansowe nie pozwalały na stworzenie więcej grup, każda grupa może mieć nie więcej jak 15 osób plus jeden wychowawca.

Zobacz galerię: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dzieci_bawily_sie_wspaniale_zdjecia_308935.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.