Facebook Google+ Twitter

Dzieci dla homoseksualistów

Jeżeli ustawodawcy dysponowaliby twardymi dowodami na to, że dzieci, którymi opiekują się geje mają się gorzej, czy podjęliby wczoraj inną decyzję? Wątpię. Nowe prawo rodzinne wprowadzane jest pośpiesznie, nie poprzedzone solidną debatą.

"Sejm odrzucił w czwartkowym głosowaniu poprawkę Senatu do ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, która zakazywała homoseksualistom pełnienia funkcji rodziców zastępczych i prowadzenia rodzinnych domów dziecka."

Judith Stacey i Timothy Biblarz przeprowadzili dwukrotną metaanalizę (w 2001 i 2010 r.) badań nad adopcjami homoseksualnymi. Niezmiennie okazywało się, że dzieci wychowywane przez pary jednopłciowe wypadają gorzej w takich wymiarach, jak percepcja zdolności poznawczych, sprawność fizyczna, relacyjność heteroseksualna czy tożsamość płciowa. Mimo tego, że grupy osób badanych rekrutowano z polecenia organizacji LGB zaś próba kontrolna charakteryzowała się dużo niższym statusem społecznym.

Walter Schumm, profesor Kansas State University, w 2010 roku posługując się porównaniami międzykulturowymi doszedł do konkluzji, że międzygeneracyjny przekaz orientacji seksualnej jest obecnie dobrze udokumentowanym w nauce zjawiskiem. Nawet przychylny homoseksualistom badacz jak R. Green pisze: płciowa dezorientacja wydaje się być powszechna u córek lesbijskich matek, ponieważ bardziej prawdopodobne jest, że będą one sobie ceniły wartości i zachowania typowo męskie. - W naszych badaniach synowie lesbijek wykazywali większe przywiązanie do cech cenionych przez kobiety. A Stacey i Biblarz stwierdzają: "orientacja seksualna matek współdziała z płcią społeczno-kulturową dzieci i ma wpływ na preferencje płciowe i zachowanie."

Kilka lat wcześniej solidne studium neuropsychologiczne dowiodło stałej tendencji do wyższego stresu wśród dzieci wychowywanych przez pary homoseksualne. Badanie miało charakter międzynarodowy i zostało przeprowadzone także w Holandii. Wśród przyczyn podatności na stres psychologowie wymieniają min. bagatelizowanie przez pary jednopłciowe heteroseksualnych rodzin pochodzenia dzieci, podatność na uzależnienia i częstszy rozpad związków homoseksualnych. Istotną jest informacja, że ponad połowa lesbijek od czasu pierwszej fazy czołowego dla omawianych wyników badania rozstało się.

Nie mogą też nie niepokoić sygnały o nadużywaniu dzieci przez pedofilnych homoseksualistów. Dla par homoseksualnych nieobojętna jest płeć dziecka. Lesbijki preferują dziewczynki a geje chłopców, co zwiększa ryzyko takich nadużyć i wypaczenia rozwoju psychoseksualnego dziecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Czyli lepiej żeby dzieci nie miały żadnych rodziców niż miały homoseksualnych?
Czy ktoś robił badania porównawcze nie pomiędzy dziećmi z opiekunami hetero i homo tylko między dziećmi bez żadnej rodziny, a adoptowanymi przez homo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tu zgadzam się w całej rozciągłości z treścią artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marek
 • marek
 • 12.06.2011 18:56

Przepraszam. miało być p. mazurek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marek
 • marek
 • 12.06.2011 18:42

Nie wiem doprawdy, co p. brzezicka proponowała, ale wybó między jedną patologią a drugą:-) przed którą zostaje postawione dziecko nie mogące się bronić przed decyzjami dorosłych:-) to sytuacja niegodna cywilizacji aspirującej do miana humanitarnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek
 • Jacek
 • 11.06.2011 22:05

Człowieku artykuł jest o rodzicielstwie osób homoseksualnych. I jest jak najbardziej na temat. Czy wspieranie, rodzin, czy zastępstwo rodziców czy adopcja to modelowanie ról płciowych przez homo zawsze będzie niemożliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.06.2011 20:06

@Olga,
jeśli ja "się ślinię", pisząc prawdę, to co robiła posłanka Beata Mazurek, kłamiąc z trybuny sejmowej w sprawie ustawy o wspieraniu rodziny, kiedy wiedziała, że obiektywy kamer wszystkich telewizji w tym dniu będą skierowane na nią?:

"Dziecko odebrane rodzicom biologicznym przeżywa traumę. Czy w państwa ocenie przekazanie go dwóm paniom albo dwóm panom nie spowoduje kolejnej traumy?"

źródło: http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/cf6cd6bc70d259a4c125738c004d6617/8ba93a949e2499bbc12578ab00314a76?OpenDocument

Może "się ośluziła"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.06.2011 20:00

@Olga,
ja nie zamierzam ani pani, ani Autorce tłumaczyć, czego dotyczy ustawa o wspieraniu rodziny (mylona przez obie panie z ustawą o adopcji dzieci przez gejów). Chcąc pisać na jakikolwiek temat należy wykazać się minimalną roztropnością i zgłębić ów temat. Autorka (jak i obie komentujące) tego nie zrobiła.

Pragnę zauważyć, że gdyby nie poprawka senatora Kalety to ani pani Czerw, ani posłanka Mazurek, ani anonimowa Olga nie wiedziałyby, że taka ustawa w ogóle istnieje. Zabawne, prawda?

Nie jestem żadnym aktywistą, jestem "facetem" który brzydzi się nieprawdą. A ten artykuł jest nieprawdziwy i kłamliwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olga
 • Olga
 • 11.06.2011 13:18

O czym pisze Maria Czerw, to ja wiem ale o czym pisze Ł. Brzezicki to ja kompletnie niem wiem. Facet po prostu pluje, prycha, ślini się i nic poza tym. A mówią, że mężczyźni są bardziej konkretni od kobiet. Chyba nie aktywiści gejowscy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.06.2011 13:01

Pani Maria Czerw - po raz kolejny - nie rozumie o czym pisze. Nie dość, że KOMPLETNIE nie zna poprawek do ustawy, o których było tak głośno, to jeszcze używa obraźliwych, zmyślonych i niepoprawnych sformułowań.

Chociaż, ja dopatruję się w działaniu tej wiernej wyznawczyni trzody Jarosława Kaczyńskiego (i jegokota Alika) czegoś więcej. Trzeba być bowiem nierozgarniętym, żeby nie wiedzieć, o czym się pisze. Nie wierzę w ciemnotę pani Czerw. Uważam, iż ten tekst to świadoma prowokacja, by inni wyznawcy trzody Alika i Kaczyńskiego podbudowali jej ego. Jak widać, już dwie wyznawczynie się znalazły. Czekamy na więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Anno - Jeśli chodzi o temat - Autorka
zabierała głos i pisała na temat homoseksualizmu wielokrotnie i nie wymaga to akurat na tym portalu żadnej, nadzwyczajnej odwagi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.