Facebook Google+ Twitter

Dzieci i sport - Warszawskie Dni Sportu 2013

Od kilku lat w Warszawie prowadzona jest akcja "Warszawskie Dni Sportu". Czym ona jest, po co jest prowadzona i dlaczego jest fenomenem wśród warszawskich szkół podstawowych.

Warszawskie Dni Sportu - edycja 2013 / Fot. K.S. Delta WarszawaZarówno na świecie jak i powoli w Polsce, zaczynamy zmagać się z chorobami XXI wieku. Dzieci coraz mniej chętnie uprawiają sport, nie mówiąc już o sporcie wyczynowym. Wielokrotnie spacer, jazda na rowerze, czy inna drobna aktywność fizyczna spotyka się z oporem naszego młodego pokolenia. Naprzeciw tym problemom powstała akcja "Warszawskie Dni Sportu" organizowana przez Klub Sportowy Delta Warszawa.

Pierwsza edycja WDS zorganizowana została w 2006 roku. Początkowo działania klubu ograniczały się do Mokotowa, jednak z czasem rozprzestrzeniały się i dziś obejmują również Gocław, Wilanów oraz Ursynów. Średnio rocznie akcje prowadzone są w około 20-25 szkołach podstawowych. Nie ma w Warszawie drugiego takiego cyklu, w którym profesjonalny klub sportowy prowadzi darmowe zajęcia sportowe dla uczniów.

Warszawskie Dni Sportu - edycja 2013 / Fot. K.S. Delta WarszawaCzym jest "Warszawski Dzień Sportu"? Jest to darmowa akcja skierowana do uczniów szkół podstawowych klas I-III, zarówno dla chłopców jak i dziewcząt. Wybrany został taki przedział wiekowy, gdyż właśnie wtedy w programie nauczania brakuje miejsca dla Wychowania Fizycznego, oraz wtedy dzieci są najbardziej chętne do uprawiania sportu. WDS to całodniowa akcja, która prowadzona jest w placówce danej szkoły podstawowej. Dla dzieci przygotowane są konkursy i wyzwania, a wszystko dotyczy oczywiście tematyki sportowej. Co najważniejsze, w akcjach WDS, nikt nie przegrywa, a każdy z uczestników może liczyć na drobną nagrodę. Prowadzący zajęcia trenerzy często podkreślają, że wszyscy są zwycięzcami ponieważ uprawiają sport i dbają o swoje zdrowie.

Zadaniem "Warszawskich Dni Sportu" jest przekonanie dzieci, iż czynne uprawianie sportu może być ciekawe i przyjemne, zarówno na poziomie amatorskim, czy "zawodowym". Sport dla uczestników WDS kojarzyć ma się ze świetną zabawą, dobrym samopoczuciem i atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.

Warszawskie Dni Sportu - edycja 2013 / Fot. K.S. Delta WarszawaPatrząc na uczestników akcji widać, że dzieci z dużą chęcią biorą udział we wszystkich aktywnościach fizycznych. Problemem więc nie są dzieci i XXI wiek, a sama forma w jakiej przedstawiamy sport. "Warszawskie Dni Sportu" pokazują, że sport to śmiech, zdrowie i dobra zabawa. Gratulacje dla Klubu Sportowego Delta Warszawa, za pomysł i realizację. Miejmy nadzieję, że zapał klubu i trenerów nie spadnie i ich akcja trwała będzie kolejne 7 lat, a nawet jeszcze dłużej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.