Facebook Google+ Twitter

Dzieci klas I-III w remizie strażackiej w Wojnowicach

Na początku marca Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojnowicach odwiedziły dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej im.Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach pod opieką koordynatora d/s bezpieczeństwa Justyny Bartkowiak.

Dzieci zapoznały się ze sprzętem pożarniczym znajdującym się na wyposażeniu jednostki oraz podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Zadawały wiele pytań, na które odpowiadali Prezes OSP Michał Juskowiak, ratownik medyczny - kierowca Marek Kurek oraz strażak Andrzej Goroński.

Poinformowali oni jak zachować się w czasie zagrożenia życia. Dodatkową atrakcją była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz użycie krótkofalówek. Dzieci na krótko wczuły się w rolę strażaka.

Na koniec strażacy urządzili pokaz ratowania, którego uczestnikami były wybrane dzieci. Uczniowie zapoznali się z zasadami sztucznego oddychania, zastosowania stroju z butlą tlenową oraz noszy.

Wizyta była okazją do ciekawego spędzenia czasu, nabycia wiedzy w zupełnie inny sposób niż na co dzień. W dowód sympatii i szacunku dla wykonywanej pracy uczniowie sporządzili wystawę plastyczną, która odzwierciedliła zrozumienie przez dzieci omawianych na wycieczce zagadnień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

marek
  • marek
  • 22.02.2012 14:48

Edukacja w terenie, na pewno uczniowie na długo zapamiętają spotkanie w remizie strażackiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obserwowałem takie spotkanie ze strażakiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie. Dzieciom wydawało się że zajęcia te trwały zbyt krótko. Każdy chciał przymierzać wyposażenie strażaka i z butlą tlenową przejść przez wszystkie korytarze w masce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I ta miłość jest dla mnie bardzo cenna. Dziekuję WAM bardzo i POZDRAWIAM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Justyna jest kochana, przez swoje dzieciaczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już nie będę miał trudności z odpowiedzią na pytanie. Po co jestem tu na W24? Zawsze będę mógł sobie odpowiedzieć: żeby spotkać takich ludzi, jak Justysia. Może jeszcze nie jest tak źle z nasza Ojczyzną Matką.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.03.2010 21:13

Oj, zacytowałem to co w pamięci utkwiło :) a latek już minęło.... nie jestem na bieżąco z lekturami:))))) Dla dzieci wizyta w remizie strażackiej na długo utkwi w pamięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zajecia były w tym miesiącu .
Panie Antoni ,dzieci będą przerabiać lekturę w tym czasie z klasy I dlatego zorganizowałam te zajęcia . Skorzystały dzieci z klasy II i klasy III
,,Jak Wojtek został strażakiem "Czesława Janczarskiego http://www.wckp.lodz.pl/materialy/03scen003.pdf

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.03.2010 20:44

Pełen podziwu jestem dla zaangażowania:) Spotkania z policjantami, nauka przechodzenia przez jezdnię, wizyta u strażaków. To naprawdę godne podziwu i szkoda, że nie realizuje się tego wszędzie w innych regionach kraju... Jak mowa o strażakach, to przypomina mi się wierszyk, o Wojtusiu, który marzy by w pożarnej służyć straży:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno dzieci kochają panią za takie lekcje!..
Frajdy miały co niemiara, być strażakiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.