Facebook Google+ Twitter

Dzieci Kukiza nie chcą mieszkać w domu wariatów

Rozmowa Konrada Piaseckiego (RMF FM) z Pawłem Kukizem (oburzony, zmieleni.pl) pozwala poznać kilka powodów do narzekań gościa radiowej stacji. Muzyk przyznaje, że nie interesuje się nim prezydent. Mówi też o katastrofie smoleńskiej.

Paweł Kukiz dał się poznać nie tylko z działalności sceniczno-estradowej. Rock and rollowa dusza odnajdywała się w Paweł Kukiz O-qu-va! blog/CC3.0 / Fot. O-qu-va! blogniezliczonych akcjach i imprezach o charakterze charytatywnym czy zwracających uwagę obywateli na dysfunkcje ustrojowe państwowego organizmu. Stawał się osobowością, której format urastał w tempie nieomal wykładniczym do rangi wieszcza i proroka narodu. Coś w tym jest, albowiem właśnie jemu udzielano chętnie głosu w sprawach, które napotykały sferę punkowego veto opartego na trzech gitarowych akordach popieranych sekcją rytmiczną o cechach niewydolności krążenia i potrzebie zewnętrznego pobudzenia. Ostatnie lata aktywności Pawła Kukiza to zaangażowanie w akcje na rzecz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, co realizuje pod szyldem Zmieleni.pl.

Na stronie jow.pl widnieje: "Paweł Kukiz walcząc o okręgi jednomandatowe ma przeciwko sobie nie tylko wszystkie główne partie polityczne, ale także spore grono publicystów prawicy." W trakcie rozmowy z RMF FM zapytano go czy obecnie widzi powody do zadowolenia wobec pewnych zarysowań na pomnikowym wizerunku najmocniejszej partii w kraju. Muzyk nie przywiązuje większej wagi do zmian w notowaniach na giełdzie nastrojów, a skupia się na analizowaniu sytemu politycznego rozpatrując go jako całość. Jego zmysł praktyczny i wola działania manifestują się w momencie kiedy zapytać go czym zastąpić obecność PO i PiS, jeżeliby usunąć obie i zapewne wszystkie inne. "I w jednej, i w drugiej partii są osoby, które - gdyby zmienić ustrój polityczny - byłyby kapitalnymi przedstawicielami narodu" - odpowiedział Paweł Kukiz nie potwierdzając moich domysłów o ewentualnym planie anarchizacji życia politycznego. Najprostszy plan eklektycznej timokracji to najlepszy plan aczkolwiek jest to myślenie "błyskawiczne".

Paweł Kukiz roztacza wizję sielskiego porządku, który to obraz jest wolny od masowych poruszeń, brak w nim powodów do demonstracji: "Marzy mi się taka zmiana ustawy o referendum ogólnokrajowym, która spowoduje, że (...) manifestacje nie będą potrzebne, ponieważ będzie dochodziło do kompromisu, do zgody (...) Manifestacje są właśnie wynikiem tego, że obywatel jest lekceważony. Przyznał, że jego dzieci "nie chcą żyć w domu wariatów" jak zacytował swoją najstarszą córkę. Dążenia do poprawy kondycji państwa i zbliżenie do idealizowanego porządku wymaga prac związanych z wyjściowym potwierdzeniem zasadności artykułu 4 konstytucji, gdzie stanowiono o władzy zwierzchniej. Dodatkowym ograniczeniem jest dalszy zapis tejże ustawy traktujący o prawach do referendum. Niestety, nawet zdawałoby się najbardziej zainteresowany prezydent Komorowski "nie ma ochoty" na poważniejsze rozmowy. Kukiz nadmienił, że z tej strony nie odczuł też jakiegoś większego zainteresowania swoją osobą.

"Kontrwywiad" RMF FM indagował swojego gościa na okoliczność przekonań co do istoty katastrofy smoleńskiej. Kukiz Paweł Kukiz niepoprawni.pl/CC3.0 / Fot. niepoprawni.pl deklaruje pewien stopień uczciwej niewiedzy: "Nie wiem, czy to był zamach, czy to nie był zamach." Nie chce opowiadać się po stronie szumnie podnoszonych wersji, hipotez, konfabulacji, tym bardziej, że opartych na mglistym rachunku prawdopodobieństwa. Zwraca za to uwagę na kwestie odpowiedzialności i wiążących się z tym konsekwencji, a więc wskazuje na etap przygotowań i kroków organizacyjnych. "Katastrofa świadczy o strasznym stanie bezpieczeństwa państwa" - nadszarpnięty wizerunek kraju to efekt działań wiadomych ludzi co zaznacza: "Ale nie może być tak, że współodpowiedzialni za tą katastrofę - co do tego nie mam wątpliwości, że władza z rozdania Platformy jest współodpowiedzialna za tą katastrofę - nie ponosili odpowiedzialności." Nie musi przy tym silić się na naciągany obiektywizm, jeżeli na stanowisku kompetencji w tej sprawie nie zaistniało inne przesłanie, aniżeli głos Platformy Obywatelskiej.

źródło: RMF FM

article by Paweł Jankowski

utwór udostępniany na licencji CC3.0


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy pan Kukiz mówi o swoim domu ? Rozumiem , dużo przeżyły zanim tata zajął się polityką .Minęła 50-ka pora się ustatkować .
Okręgi jednomandatowe są mielone od kilku lat .Żadna partia na to nie idzie .
W Senacie niby okręgi jednomandatowe i nie sprawdziły się .
Poza partyjnych senatorów w obecnej kadencji mamy kilku .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.