Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

45430 miejsce

Dzieci powodzian w Załęczu Wielkim

Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego wystąpił z inicjatywą zaopiekowania się dziećmi powodzian w okresie letnim. Planuje zorganizować dla nich wypoczynek w ośrodku „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim (pow. wieluński).

W dzisiejszej (7 bm.) konferencji udział wzięli: Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak, Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej Anna Mroczek, Dyrektor Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim Krystyna Mikita oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Andrzej Budzyński

Zgodnie z sugestią łódzkiego Kuratorium Oświaty w akcji uczestniczyć mają uczniowie z powiatów: piotrkowskiego (gmina Aleksandrów, Sulejów), poddębickiego (gm. Wartkowice, Uniejów), łęczyckiego (gm. Piątek, Łęczyca), radomszczańskiego (gm. Żytno, Gidle, Radomsko) i zgierskiego (gm. Głowno).
W lipcu i w sierpniu zorganizowany zostanie dwutygodniowy wypoczynek dla 210 dzieci. Na kolejnych turnusach przebywać będzie kolejno 20, 50, 50, 90 dzieci.

Młodzież w wieku 12-16 lat zostanie zaproszona m.in. na obozy: języka angielskiego, taneczne, artystyczno-fotograficzne i krajoznawcze. Podczas pobytu uczestnicy będą mieli zapewnione: bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, wyprawki szkolne i osobiste, śpiwory, sprzęt dydaktyczny,
a przede wszystkim opiekę wychowawcy i psychologa, by czuli się bezpiecznie.

Rekrutacją zajmie się Kuratorium Oświaty w Łodzi w porozumieniu z Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie i Ośrodkami Pomocy Społecznej. Wypoczynek w całości sfinansowany zostanie przez Samorząd Województwa Łódzkiego, Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi (dotacja 20 tys. zł) oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (dotacja 100 tys. zł).

To nie jedyne formy wsparcia dla powodzian ze strony wymienionych organizacji.
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Jednostka Organizacyjna Samorządu Województwa - realizuje projekt „Wsparcie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr pomocy i integracji społecznej”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W związku z powodzią, która dotknęła również województwo łódzkie, w ramach projektu planowane jest sfinansowanie cyklu szkoleń dla pracowników służb pomocy społecznej i wolontariuszy. Cykl zostanie poświęcony pracy z rodziną w kryzysie i trudnej sytuacji życiowej.
Z kolei Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opracował nowe, uproszczone regulacje umożliwiające udzielenie 99-procentowego dofinansowania na odtworzenie sprzętu, który służy do prowadzenia akcji ratowniczych na terenach poszkodowanych przez powódź. Ponadto przewidziano dotacje na odtworzenie systemów ochrony przeciwpowodziowej (do 80 proc. kosztów).


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.