Facebook Google+ Twitter

Dzieci powodzian w Załęczu Wielkim

Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego wystąpił z inicjatywą zaopiekowania się dziećmi powodzian w okresie letnim. Planuje zorganizować dla nich wypoczynek w ośrodku „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim (pow. wieluński).

W dzisiejszej (7 bm.) konferencji udział wzięli: Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak, Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej Anna Mroczek, Dyrektor Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim Krystyna Mikita oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Andrzej Budzyński

Zgodnie z sugestią łódzkiego Kuratorium Oświaty w akcji uczestniczyć mają uczniowie z powiatów: piotrkowskiego (gmina Aleksandrów, Sulejów), poddębickiego (gm. Wartkowice, Uniejów), łęczyckiego (gm. Piątek, Łęczyca), radomszczańskiego (gm. Żytno, Gidle, Radomsko) i zgierskiego (gm. Głowno).
W lipcu i w sierpniu zorganizowany zostanie dwutygodniowy wypoczynek dla 210 dzieci. Na kolejnych turnusach przebywać będzie kolejno 20, 50, 50, 90 dzieci.

Młodzież w wieku 12-16 lat zostanie zaproszona m.in. na obozy: języka angielskiego, taneczne, artystyczno-fotograficzne i krajoznawcze. Podczas pobytu uczestnicy będą mieli zapewnione: bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, wyprawki szkolne i osobiste, śpiwory, sprzęt dydaktyczny,
a przede wszystkim opiekę wychowawcy i psychologa, by czuli się bezpiecznie.

Rekrutacją zajmie się Kuratorium Oświaty w Łodzi w porozumieniu z Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie i Ośrodkami Pomocy Społecznej. Wypoczynek w całości sfinansowany zostanie przez Samorząd Województwa Łódzkiego, Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi (dotacja 20 tys. zł) oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (dotacja 100 tys. zł).

To nie jedyne formy wsparcia dla powodzian ze strony wymienionych organizacji.
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Jednostka Organizacyjna Samorządu Województwa - realizuje projekt „Wsparcie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr pomocy i integracji społecznej”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W związku z powodzią, która dotknęła również województwo łódzkie, w ramach projektu planowane jest sfinansowanie cyklu szkoleń dla pracowników służb pomocy społecznej i wolontariuszy. Cykl zostanie poświęcony pracy z rodziną w kryzysie i trudnej sytuacji życiowej.
Z kolei Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opracował nowe, uproszczone regulacje umożliwiające udzielenie 99-procentowego dofinansowania na odtworzenie sprzętu, który służy do prowadzenia akcji ratowniczych na terenach poszkodowanych przez powódź. Ponadto przewidziano dotacje na odtworzenie systemów ochrony przeciwpowodziowej (do 80 proc. kosztów).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.