Facebook Google+ Twitter

Dzieci przywitały wiosnę na Starym Rynku w Łomży

21 marca, 8 łomżyńskich przedszkoli wzięło udział w konkursie przygotowanym przez 59. Łomżyńską Drużynę Harcerską „Ptaki Ptakom”.

Wcześniej dzieci pieczołowicie się do niego przygotowywały: podjęły akcję „Czyste Miasto”, przygotowały 5-minutowy występ o tematyce związanej z ochroną środowiska naturalnego, uczyły się piosenek, w tym utworu Skaldów „Wiosna”, pomagały przy wykonaniu ekologicznego transparentu, budek lęgowych oraz wykonały z zebranych odpadów kukłę Marzanny.

Następnie przedszkolaki udały się na Stary Rynek naszego miasta, by wziąć udział w powitaniu wiosny, jak również zawalczyć o puchary prezydenta miasta Mieczysława Czerniawskiego oraz rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu prof. doktora nadzw. Romana Englera.

Na placu pod kierunkiem druha Krzysztofa Pyczota i harcerzy z 59. Drużyny Harcerskiej "Ptaki Ptakom", dzieci wzięły udział w budzeniu niedźwiedzia z zimowego snu, ciekawych zabawach wspólnie z rówieśnikami. Prócz tych atrakcji czekało na dzieci wiele konkursów, spotkań i niespodzianek. Razem z nami bawili się: prezydent miasta -Mieczysław Czerniawski, policja, przedstawiciele prasy, telewizji i mieszkańcy Łomży.

Przedszkole nr 8 (ul. Studencka) zajęło I miejsce za najpiękniejsze budki lęgowe (drugie miejsce zajęło przedszkole nr 5, trzecie - nr 15). W kategorii najładniejsza Pani Wiosna zwyciężyła Ada Bagińska z przedszkola Wesołe Słoneczko (II miejsce zajęła Ola Zawadzka z przedszkola nr 15, natomiast trzecie - Magda Książek z przedszkola nr 5). Została oceniona także marzanna. Pierwsze miejsce zajęło przedszkole nr 1, drugie nr 5, trzecie miejsce zajęła "piętnastka". Odbyło się pożegnanie zimy, a powitanie wiosny. Dzieci śpiewały, tańczyły- bardzo cieszyły się z tego, że zima odchodzi od nas na jakiś czas. Wszyscy z zadowolonymi minami wróciliśmy do przedszkola.

Zdjęcia z imprezy można znaleźc na stronie: WITAJWIOSNO.ptaki-ptakom.eu/album2011/


Paweł Dąbrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.