Facebook Google+ Twitter

Dzieci świętują w… szpitalu

Mimo że od Dnia Dziecka minęło kilka dni, na twarzach pacjentów Instytutu Matki i Dziecka wciąż widać uśmiech. Mali pacjenci dostali prezenty, oklaskiwali występujących artystów oraz sami przez trzy dni bawili się na imprezach z okazji swojego święta.

Miś z wizytą na pediatrii / Fot. Witold StrobelTrzy wyjątkowe dni zaczęły się w poniedziałek 1 czerwca. Jak każdego dnia, z całej Polski przyjechało do Polikliniki Instytutu Matki i Dziecka kilkaset dzieci, aby skorzystać z porad lekarzy specjalistów. Tym razem poza lekarzami czekały na nich zdrowe soczki i smakowite słodkości. W samo południe na korytarzu przychodni pojawił się 2-metrowy Miś Haribo. Wyjątkowy wzrost kontrastował z łagodnie uśmiechniętą głową maskotki. Maluchy chętnie witały się z niecodziennym gościem, który częstował lizakami. Odważniejsi mogli misia pogłaskać, a nawet zrobić sobie zdjęcie. Mis Haribo odwiedził jeszcze pacjentów trzech klinik: pediatrii, neurologii i chirurgii onkologicznej. Tam poza słodyczami rozdał torby z zestawami upominków.

Czy on jest na pewno prawdziwy? / Fot. Witold StrobelNajwięcej atrakcji przyniósł wtorek. Tego dnia pacjentów Instytutu odwiedzili wolontariusze i zaproszeni przez nich artyści z Polskiej Fundacji im. Antoine de Saint Exupery’ego.
- Dzień Dziecka to jedna z 365 okazji, aby dać dzieciom radość - powiedziała nam gorąco przyjęta aktorka Edyta Olszówka, która czytała pacjentom fragmenty „Małego Księcia”.

Edyta Olszówka czytała... / Fot. Witold StrobelKoncert dziecięcych piosenek w wykonaniu Aidy Kosjan Przybysz z zespołem dostarczyły zebranym w świetlicy Kliniki Pediatrii małym pacjentom wielu wzruszeń. Niektóre znane piosenki śpiewane były nie tylko przez dzieci, ale również przez ich rodziców, którzy często towarzyszą swoim pociechom podczas pobytu w szpitalu. Do obu artystek ustawiły się długi kolejki po autografy. Dzieci obecne na koncercie dostały drobne upominki, wśród których największym powodzeniem cieszyły się oczywiście płyty z piosenkami.

... a dzieci słuchały / Fot. Witold StrobelNa tym się nie skończyło. W przerwie między występami rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Dzieci – rodzicom”. Ideą było podziękowanie rodzicom za wsparcie i opiekę podczas choroby i pobytu w szpitalu. Kilkudziesięciu uczestników dostało w nagrodę książki, komplety kredek, a zwycięzcy - kasety z materiałami plastycznymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.