Facebook Google+ Twitter

Dzieci, to nasze jedyne zabezpieczenie na starość

Za 6 lat (w 2018 r.) kobiety w Polsce będą hucznie (lub nie) obchodziły, nadanie im praw wyborczych dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego z 28 listopada 1918 roku.

„Obowiązujący w XIX wieku porządek prawny, pozbawiał wychodzącą za mąż kobietę swobody działania i ograniczał jej prawa do własnego majątku (jeśli takowy posiadała), podporządkowując ją w tych kwestiach małżonkowi. Źródłem takiego rozwiązania był w krajach kontynentalnej Europy Kodeks Napoleona, przyjęty w 1804 r. we Francji i wraz z wojskami cesarza przenoszony na zajmowane terytoria innych krajów europejskich"
- czytamy na stronie rowniwpracy.gov.pl.

W Polsce kobiety uzyskały prawa wyborcze, po odzyskaniu suwerenności w 1918 r., co jednak jeszcze nie stanowiło o ich samodzielności i niezależności. Właściwie proces ten rozpoczął się po II Wojnie Światowej i nabrał tempa w latach 70. ubiegłego wieku. Dzisiaj samotna panna z dzieckiem, to żaden skandal, ale jeszcze 50 lat temu, mogła się spodziewać, wyrzucenia z domu i ewentualnego potępienia społeczności lokalnej.

W XXI wieku już 20 procent Polaków (Polek) żyje samotnie i ta sytuacja ma stałe tendencje wzrostowe. Jednak mimo doskwierającego im braku towarzystwa, zaledwie 6 procent z nich, aktywnie poszukuje partnera, a 13 procent ma złe doświadczenia i boi się ponownie angażować. Wśród tych 20 procent, są panny, które w odpowiednim wieku (do małżeństwa) nie znalazły stałego i odpowiedniego partnera, a później ich szanse na małżeńskim rynku wyraźnie zmalały.

Jeszcze te singielki, które przedłożyły karierę nad rodzinę i do czegoś doszły w zawodzie, mogą liczyć nawet na późniejsze małżeństwo. Gorzej z pannami, które nigdy nie miały powodzenia i wzięcia, czy to ze względu na pochodzenie (patologiczna rodzina), charakter, czy urodę. One dotychczas miały marne szanse na założenie rodziny. Ale i te tzw. przez mężczyzn „szare myszki”, znalazły sposób na założenie pełnej, czy niepełnej rodziny.

Zauważyłam, że coraz częściej te niepozorne „myszki”, wychodzą za starszych mężczyzn, wnosząc im w posagu swoje młode ciało. W ten sposób zdobywają swoją szansę na urodzenie dzieci i zostanie młodą wdową. Z kolei te panny, które nie dostały nawet takiej szansy, „robią” sobie dziecko z przygodnym (nawet żonatym) partnerem, nawet go nie zawiadamiając, że został ojcem (ojciec nieznany). Bo pamiętając, ile „szczęścia” rodzinnego widziały w swojej patologicznej rodzinie, wolą samotnie wychowywać dziecko.


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jasia
  • Jasia
  • 13.03.2012 21:31

Trochę dziwne rozumowanie. Wręcz okrutne. Czy tylko po to mamy mieć dzieci aby sobie zabezpieczyć starość? Jeżeli już idziemy tym tropem to co to za inwestycja? Dzieci to wymagają dopiero inwestycji gdy są małe i potem często też bo nie mają pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A swoją drogą ciekawe, czy kobiety będą obchodziły 100-lecie swojej emancypacji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak nie emerytura, to chociaż dzieci zapewnią nam spokojną starość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.