Facebook Google+ Twitter

Dzieci "umeblują" Park Bednarskiego

Domki z tektury, dziecięce krzesła i stoliki pod drzewami, namioty i wygodne poduszki na trawie, a do zabawy czerwone bujaki – tak 19 czerwca będzie wyglądał Park im. Bednarskiego w Krakowie.

Uniwersytet Dzieci oraz krakowska "Ikea" zapraszają rodziców i dzieci na piknik organizowany z okazji zakończenia roku akademickiego. Tym razem motywem przewodnim imprezy będzie stworzenie miejsca, które dzieci mogą sobie stworzyć latem w parku, ogrodzie lub we własnym pokoju.

Pracownicy Akademii Sztuk Pięknych pokażą, jak ze zwykłej tektury wyczarować domki do zabawy i wraz z chętnymi dziećmi przystąpią do projektowania i budowy. Budowniczych z ASP, będzie można znaleźć w centralnej części parku, na stanowisku "Moja archiTEKTURA". Oprócz wielkich tekturowych budowli, w parku pojawią się niebieskie namioty-kryjówki, kolorowe dziecięce taborety i stoliki oraz czerwone bujaki, które dzięki firmie "Ikea" Kraków stworzą kolorowy plac zabaw.

Podczas pikniku, dzieci dowiedzą się jak zostać "Superratownikiem" - dbającym o bezpieczeństwo swoje i kolegów podczas wakacji, przekonają się co ma wspólnego żonglowanie z zapamiętywaniem i wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w nietypowym kursie języka angielskiego. Na wielkich planszach, do łamigłówkowych pojedynków staną ogromne żółwie i wielkie robale, dla najmłodszych będą warsztaty lepienia z gliny, a pod "drzewem kreatywności" – będzie można poznać pomysły na twórcze wakacyjne zabawy. Na "Odkrywanie zaczarowanego Podgórza", dzieci i rodziców zabiorą członkowie Stowarzyszenia Miłośników Podgórza, zaś do kinoteatru Wrzos na niezwykły spektakl „Rękodzieło artystyczne”, zaprosi Teatr Figur.

Piknik rozpocznie się 19 czerwca, o godz. 10 i potrwa do godziny 16. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.