Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30481 miejsce

Dzieci w sieci

Na komunię już nie zegarek, nie rower, nie komórka a coraz częściej komputer. Coraz młodsze dzieci korzystają z tego dobrodziejstwa jakim jest Internet, niestety często nie zdając sobie sprawy z czyhających w sieci niebezpieczeństw.

 / Fot. Marius Becker /PAPInternet jest nieodłączną częścią naszego życia i niesie ze sobą wiele korzyści lecz także i wiele niebezpieczeństw. Rodzice coraz częściej udostępniają swoim pociechom dostęp do tej globalnej sieci, oczywiście w dobrej wierze - do nauki, rozrywki, często nie zdając sobie sprawy co może spotkać ich dzieci.

„Cześć! Jestem Krzysiek, mam 12 lat ;)”


Wszechobecne czatroomy i komunikatory wszelakiej maści są narzędziem służącym do szybkiej komunikacji. Już nawet 10-latkowie, ba, nawet i młodsi korzystają z tych komunikacyjnych udogodnień, kontaktują się ze znajomymi i coraz częściej poszukują nowych znajomości. I tu pojawia się problem, bowiem nigdy nie wiadomo, kto kryje się po drugiej stronie. Okazać się może, że ten miły dwunastoletni Krzysiek w rzeczywistości jest czterdziestoletnim Staśkiem, który lubuje w dzieciach.

Pedofila w internecie jest coraz większym problemem. Kiedyś pedofil musiał śledzić, obserwować zwyczaje swojej ofiary, dziś w XXI wieku wystarczy dostęp do sieci. Strategia działań pedofili jest prosta – nawiązać kontakt, zdobyć zaufanie, wprowadzanie tematyki seksu, posiłkowanie się pornograficznymi zdjęciami dzieci, aby sprawić wrażenie, że jest to całkowicie naturalne, namawianie dzieci do zdjęć erotycznych. Często też pedofil chce doprowadzić do spotkania w realu.

Wirtualny kontakt, realna kradzież


Mówiąc kolokwialnie złodzieje także się ocwanili, nawiązując kontakt z naiwnym dzieckiem wyciągają od niego informacje, które pozwolą mu zidentyfikować sytuację materialną rodziny i zaplanować kradzież.
Pytania typu: "Co robi Twój tata?", "Gdzie pracuje Twoja mama?", "Gdzie byłeś na wakacjach?" niewinnemu dziecku wydają się całkiem normalne. Przecież zasada wpajana od najmłodszych lat - nie rozmawiaj z obcymi, nie ma zastosowania w wirtualnym świecie – "przecież jestem anonimowy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dobre i przydatne.Przestróg nigdy za wiele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja daję za materiał,też 5 z plusem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra rada dla rodziców.
Materiał na 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.