Facebook Google+ Twitter

Dzieci w Zakopanem piją mniej, ale zaczynają już w wieku 12 lat

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-01-17 07:26

Zakopiańskie dzieci i młodzież piją alkohol, jednak w porównaniu z całym krajem statystyki wypadają tu nieco lepiej. Przeraża fakt, że wiek inicjacji alkoholowej obniżył się już do 12 lat. Aż 27 proc. nieletnich, którzy przyznali się do picia, spożywa alkohol z rodzicami.

fot. AKPA Wykonane ostatnio na zlecenie Urzędu Miasta badanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej wykazało, że 29 proc. spośród badanych 15–latków przyznało się do picia alkoholu. W skali całego kraju ten wskaźnik wy nosi aż 66 proc.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat, pije 66 proc., a w całym kraju – 79. Najmłodsi badani, dzieci ze szkół podstawowych, w 25 proc. przyznały się do picia alkoholu, podczas gdy w kraju – 52 proc.
– Zatrważające jest również to, że wiek inicjacji alkoholowej obniżył się już do 12 lat – zaznacza Władysława Skupień, pełnomocnik burmistrza Zakopanego ds. problemów alkoholowych.
Niepokojący jest także fakt, że aż 27 proc. nieletnich, którzy przyznali się do picia, spożywa alkohol z rodzicami. Z dorosłych biorą też przykład.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.