Facebook Google+ Twitter

Dzieci wyjeżdżają na ferie, autokary czekają kontrole

Jak co roku, wraz z początkiem ferii zimowych w województwie mazowieckim, rozpoczynają się kontrole autokarów, którymi dzieci będą podróżować do miejsc zimowego wypoczynku.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPPodczas ferii zimowych, które w województwie mazowieckim trwają od 19 do 30 stycznia, większość dzieci bierze udział w zorganizowanych wyjazdach. Dlatego dla zwiększenia ich bezpieczeństwa Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego rozpoczyna kontrolę kierowców oraz autobusów, którymi będą podróżować najmłodsi.

Policjanci będą sprawdzać stan techniczny autokaru, między innymi stan ogumienia, sprawność układu hamulcowego i kierowniczego, stan wyposażenia (obecność apteczki i gaśnicy), oświetlenie oraz trzeźwość kierowcy, dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób i dokumenty pojazdu.

Kontrole nie są obowiązkowe, wykonywane są każdorazowo, najczęściej na prośbę rodziców. - Stan autokarów z roku na rok poprawia się, co świadczy o skuteczność prowadzonych akcji. Rośnie również ilość sprawdzanych przez nas autobusów. Przypadki kiedy autokar nie zostaje dopuszczony do ruchu są naprawdę sporadyczne - mówi Piotr Kupis z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Kontrole przeprowadzane będą od 16 do 30 stycznia 2009 roku w godzinach od 6 do 9.30, punkty kontroli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji funkcjonować będą przy ul. Łazienkowskiej – parking przy Torwarze, oraz przy ul. Kijowskiej – parking przy dworcu Warszawa Wschodnia.

Kontrolę autobusów przeprowadzać będzie także Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego:
16 stycznia – w godzinach 13.30 - 20.30
17 stycznia – w godzinach 6.30 – 20.30
18 stycznia – w godzinach 6.30 – 13.30
19 – 31 stycznia w godzinach 6.30 do 11.00

Punkt kontrolny mieścić się będzie przy ul. Łazienkowskiej, na parkingu przy Torwarze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.