Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4493 miejsce

Dzieci z 32 krajów spotkały się na Forum FOOTBALL FOR FRIENDSHIP

28 maja w Mediolanie w ramach międzynarodowego projektu Gazpromu FOOTBALL FOR FRIENDSHIP odbyło się Czwarte Międzynarodowe Forum. Projekt F4F ma na celu rozwój młodzieżowej piłki nożnej, promowanie tolerancji i szacunku do innych krajów.

 / Fot. Organizator Programu Football For FriendshipUczestnicy Forum spotkali się z Globalnym Ambasadorem projektu FOOTBALL FOR FRIENDSHIP, Franzem Beckenbauerem, pomocnikami Schalke 04 Maximilianem Meyerem i Leonem Goretzką, ambasadorem UEFA na Forum – Michaelem Salgado. Otrzymali niebiesko-zielone bransoletki – symbol równości i szacunku, który stał się rozpoznawalny na całym świecie dzięki projektowi FOOTBALL FOR FRIENDSHIP.

Wręczenie Pucharu Dziewięciu Wartości było kluczowym wydarzeniem Forum. To wyjątkowe trofeum jest wręczane każdego roku jednemu z profesjonalnych klubów za wyjątkowe osiągnięcia związane z odpowiedzialnością społeczną. Każda osoba na świecie może nominować klub, lecz ostateczna decyzja, zostaje podjęta przez młodych uczestników F4F podczas głosowania. W tym roku zwycięzcą został Bayern Monachium. Dzieci zwróciły uwagę na dokonania klubu w ramach wspierania młodych ludzi o specjalnych potrzebach, a także na inicjatywy związane z dostarczaniem pomocy medycznej dla dzieci w różnych krajach oraz pomoc potrzebującym.

Forum zakończyło się finałowym meczem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ulicznej F4F. Słoweński FC Maribor został zwycięzcą turnieju. Uczestnicy i goście wydarzenia odśpiewali nieoficjalny hymn projektu – piosenkę „Larger Than Life”. Po zakończeniu Forum uczestnicy tradycyjnie odwiedzili Finał Ligi Mistrzów UEFA.
Wydarzenia Forum zostały opisane przez ponad 200 dziennikarzy z kluczowych mediów z całego świata oraz przez Międzynarodowe Dziecięce Centrum Prasowe, w którym znaleźli się młodzi dziennikarze z krajów biorących udział w programie.

„W programie FOOTBALL FOR FRIENDSHIP biorą udział 32 kraje. Znajdują się wśród nich Syria, Turcja, Armenia i Azerbejdżan. Liczba członków projektu wzrasta każdego roku. Oznacza to, że dla dzieci pokój i przyjaźń znajdują się na pierwszym miejscu, bez względu na różnice między ich kulturami i tradycjami. Chłopcy i dziewczęta nie tylko uczą się szanować siebie nawzajem, lecz także stają się ambasadorami kluczowych dla człowieka wartości. Projekt FOOTBALL FOR FRIENDSHIP pomaga im w tym. Jestem przekonany, że wspólnie możemy zmienić świat na lepsze – powiedział Alexey Miller, Prezes Komitetu Zarządzającego w firmie Gazprom.

„Od kilku lat z przyjemnością wspieram program FOOTBALL FOR FRIENDSHIP jako jego globalny ambasador, ponieważ promuje on kluczowe dla ludzkości wartości, ważne dla funkcjonowania całego naszego społeczeństwa. Dlatego jestem wyjątkowo szczęśliwy wiedząc, że ta nagroda, ucieleśniająca idee programu FOOTBALL FOR FRIENDSHIP, jego cele i zamierzenia, została wręczona Bayernowi Monachium. Puchar Dziewięciu Wartości to wyróżnienie stworzone przez publiczność o najbardziej otwartych umysłach, dzieci. To dzięki temu ta nagroda jest szczególnie cenna dla każdego klubu” – powiedział Franz Beckenbauer.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.