Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10968 miejsce

"Dzieci z Bullerbyn" - nowy spektakl w Teatrze Syrena

Od 7 grudnia na deskach Teatru Syrena będzie można oglądać adaptację bestsellerowej powieści "Dzieci z Bullerbyn" w reżyserii Krzysztofa Jaślara.

plakat / Fot. Teatr Syrena"Dzieci z Bullerbyn" to zabawna opowieść o małych mieszkańcach szwedzkiej osady Bullerbyn. Ta bestsellerowa powieść dla dzieci wyszła spod pióra Astrid Lindgren w 1947 roku. I choć od tamtej pory minęło ponad 60 lat, historia o paczce sześciorga przyjaciół nadal uczy i bawi młodych czytelników. Co więcej, w Polsce książka ta stała się lekturą dla klas 3 szkoły podstawowej. W 1986 roku książka doczekała się ekranizacji w reżyserii Lasse Hallstroma. Warszawski Teatr Syrena postanowił przenieść tę niezwykłą historię na scenę. Uroczystą premierę zaplanowano na 7 grudnia na godz. 17.

Na scenie będzie można zobaczyć aktorów młodego pokolenia występujących w Teatrze Syrena, w tym Annę Terpiłowską, Katarzynę Bagniewską, Beatrycze Łukaszewską, Łukasza Chmielowskiego, Przemysława Glapińkiego i Jacka Plutę. Gościnnie pojawią się także Karolina Michalik, Maciej Radel i Wiktor Korzeniowski.

Dzieci z Bullerbyn / Fot. Weronika TrzeciakWarto wspomnieć, że już we wrześniu rozpoczęły się przygotowania do tego przedsięwzięcia. Zorganizowano warsztaty dla dzieci, podczas których mogły one uczestniczyć w próbach i współtworzyć spektakl. Ich pomysły zostały wykorzystane przy realizacji sztuki. Kolejnym ciekawym pomysłem reżyserskim Krzysztofa Jaślara było obsadzenie wszystkich ról dorosłych dwójką aktorów, którzy mają wcielać się w kilka postaci, np. Nauczycielki, Mamy, Taty, Szewca.

Przekładu tekstu dokonała Irena Szuch-Wyszomirska, która zadbała o to, by język był jak najbardziej zrozumiały dla młodego widza. Co więcej, spektakl zostanie urozmaicony pięknymi aranżacjami muzycznymi, za które odpowiadają Roman Hudaszek i Filip Jaślar oraz tańcem (choreografią zajęła się Inga Pilchowska).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.