Facebook Google+ Twitter

Dzieci z Wojnowic na spotkaniu z policjantem

Wrzesień to miesiąc, w którym ma miejsce szczególnie dużo wypadków z udziałem dzieci. W okolicach szkół i na drogach pojawiają się mali uczniowie, którzy będą korzystać z jezdni, przejść dla pieszych i poboczy, ale kierowcy często o tym nie pamiętają. Dzieci muszą być więc szczególnie uważne.

Uczniowie z dzielnicowym asp. Dariuszem Gabryelczykiem z Komisariatu w Opalenicy fot.Justyna Bartkowiak / Fot. Fot. Justyna Bartkowiak21 września w Szkole Podstawowej im Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach odbyło się spotkanie uczniów z dzielnicowym asp. Dariuszem Gabryelczykiem z Komisariatu w Opalenicy, który przypomniał zasady zachowania się na drodze oraz odpowiedniego zachowania się podczas rozmowy z nieznajomym.

Takie spotkania odbywają się w tej szkole od lat i przynoszą bardzo dobre efekty. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w pogadance, zadając wiele pytań. Wykazały się znajomością numerów alarmowych.Kasia w imieniu wszystkich dzieci dziękuje za cenne wskazówki fot.Justyna Bartkowiak / Fot. Fot. Justyna Bartkowiak

Klasa I ma za sobą ćwiczenia praktyczne w przechodzeniu przez jezdnię oraz korzystania z sygnalizacji świetlnej i rozpoznawania znaków drogowych. Niestety, ta droga do szkoły nie zawsze jest bezpieczna. Dzieci czekają już z niecierpliwością na następne obiecane spotkanie.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Popieram wszystkie inicjatywy służące poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tę również.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to dobrze że Wojnowice mają Ciebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak najwięcej takich spotkań, dzieci potrafią sobie wszystkie pouczenia, numery zapamiętać. Kierowcy, bardzo często myślą że są na drogach sami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.