Facebook Google+ Twitter

Dzieci z Wojnowic wiedzą gdzie szukać pięknych książek

Pod koniec marca dzieci z klasy pierwszej odwiedziły wiejską bibliotekę w Wojnowicach. Przyjęte bardzo serdecznie, na pewno wrócą do tego magicznego miejsca.

Klasa I i pani Iwonka Rutkowska w bibliotece / Fot. Fot. Justyna BartkowiakWe wnętrzu biblioteki, zawierającym oczywiście różnorodne książki, zauważyliśmy od razu wystawkę, wykonaną przez bibliotekarkę panią Iwonę Rutkowską. Przypomniała i pokazała jak dbać o książki. Biblioteka w życiu każdego z nas jest miejscem szczególnym, dlatego warto częściowo wprowadzić lekturę w innym klimacie niż klasa szkolna.

Była to już kolejna wizyta dzieci w bibliotece. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważne w rozwoju dziecka jest rozbudzanie zainteresowania książką. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. Pani Iwonka wraz z wychowawczynią odczytały książkę "Jak Wojtek został strażakiem". Dzieci wspominały wizytę w remizie strażackiej.

Na zakończenie wizyty, dzieci odczytały fragmenty z książeczek wybranych przez siebie. Dzieciom spodobała się przygoda z książką w bibliotece, w której można mile spędzić czas razem. Lekcja dostarczyła im wiele informacji i zadowolenia. Obiecali, że niebawem do niej powrócą z rodzicami.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wnuk coraz częściej ciągnie mnie do czytelni miejskiej biblioteki, mówiąc: "Dziadek, fajnych mam kolegów w bibliotece, gry też są fajne."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnio znalazłem w zbiorach biblioteki wyjątkowe materiały. Trochę cierpliwości a efekty mogą być porażające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna inicjatywa. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napewno takie zajęcia dają dzieciom dużo radości,
poznają ciekawe miejsca i zawody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.